Balık Avı Resimleri Fangri Avı

Balık Avı Resimleri Fangri Avı :

Balık Avı Resimleri – Fangri Avı Resimleri

Büyük balık avlama hayali ile, Adrasan’da balık avı turlarına katılmaya geldiler. Sabahın 06.30 da, Adrasan Sahilinde, teknenin yanında buluşarak. Sahilden biraz açılınca, 7 cm rapala ile hazırlanmış yüzey oltalarımızı suya bıraktık. Adrasan Koyundan çıkmadan, Palamut avlamaya başlamıştık. Sulu Ada‘ya gidene kadar, birkaç tane daha avladık. Sulu Adaya vardığımızda, bir süre, adanın etrafında dolaştık.

Yemlik Palamutları avlayınca, adadan biraz açılıp, tekneyi durdurduk. Yüzey oltalarımızı çekip, kutularına koyup, kaldırdık. Palamut’u kullanarak hazırladığımız, yemli dip oltalarını hazırlayıp, suya indirdik. Yavaş yolla, adaya doğru yaklaşmaya başladık. 40 – 60 m. suyunu çekiyorduk. Bir süre böyle dolaştık.

Balık Avı Resimleri Fangri Avı

Yaklaşık, 40 dakika olmuştu. Kaloma, büyük bir hızla boşalmaya başladı. “işte, Akya” dedim. Oltayı sarmaya başladık. Başlarda mücadele çok şiddetliydi. Çıkrık makineli oltanın, kaloma sesi duyuldukça, hepimizin keyfi yerine geliyor, kalp atışımız hızlanıyordu. Yorulan oltayı diğerine veriyor, oltayı sırayla çekiyorduk. Böylece, herkes balığı çekmenin keyfini yaşıyordu. Vakit geçtikçe, şiddet azalmaya başladı. Gelen balığın, Akya olmadığını anladık. Acaba, Sinarit mi? Lagos muydu? Balık, altımızda parlamaya başlayınca, önce Sinarit olduğunu düşündük. Tekneye iyice yaklaşınca, Fangri olduğunu anladık. Çok güzel bir Fangri avı olmuştu. 6 kg Fangri’ydi. İşte, balık avı bu. FANGRİ gibi avın olsun… İnsan daha ne ister ki…

Balık Avı Resimleri Fangri Avı

Balık avı videosunu çektikten sonra, fotoğrafları da çekmiştik. Birazdan, telefon faslı başladı. Yakın arkadaşlar aranıp, müjdeli haber veriliyor, gelen tebrikler kabul ediliyordu. Konuşmalardan anladığım kadarıyla, arkadaşlar Fangri’yi tanımıyorlardı. Muhtemelen, ilk defa gördükleri bir balıktı. Bir ara “6 kg büyük balık avladık” sözünü duydum. Bu balık ve bu av için, bu cümleler, ne kadar doğruydu. Bu balığa saygıdan, bu cümle düzeltilmesi gerekiyordu. Sakin bir şekilde “Arkadaşlar, bu 6 kg büyük balık değil, 6 kg FANGRİ” dedim. Açıklama olarak, bir kıyaslama yaptım. 6 kg. Fangri’yi, 40 kg Akya ile değişmem. Av olarak, bu kıyas bile yetersiz kalır. “Acaba, 6 kg Fangri, kaç kişiye kısmet olmuştur. Kendinizi çok şansı hissedebilirsiniz. Bu söylediklerimi, daha sonraki günlerde daha iyi anlayacaksınız” dedim.

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Fangri avı Videosu: https://www.dailymotion.com/xnwx3a

Balık Avı Resimleri Fangri Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.