BALIK AVI KEYFINI ESIYLE BERABER YASADI

Balık Avı Keyfini Eşiyle Beraber Yaşadı :

Yazılı Orkinos Avı Videosu – 

Güneyden sert bir rüzgar estiğinden balık avı turuna saat 16.30 çıktık. Yönümüz Sulu Adaydı.

BALIK AVI KEYFINI ESIYLE BERABER YASADI

Adrasan Koyundan, Sulu Adaya kadar sesiz geçen öğleden sonra balık avımız. Sulu Adaya girerken kalomanın boşalmaya başlamasıyla sessizlik bozuldu. Kaloma hızla akmaya devam ediyordu.  On dakikalık uğraştan sonra Yazılı Orkinos teknenin yanında gözüktü. Yasin bey çıkrık oltayı geriye koyarak bedeni elle çekmeye başladığında, verdiği ilk boşlukta Yazılı Orkinos kafa vurarak kendini oltadan kurtardı. Şaşkın bakışlarımız arasında mavi derinliklerde gözden kayboldu.

BALIK AVI KEYFINI ESIYLE BERABER YASADI

Kaçan balık insana çok şey öğretir. Oltalarımızı tekrar denize bırakarak, Sulu Adanın Adrasan’a bakan tarafında dolaşmaya devam ettik. Birazdan oltanın kaloması yeniden boşalmaya başladı. Bu sefer oltayı, boşluk vermeden yavaş bir şekilde sararak, Yazılı Orkinos’un yorulmasını sağladık. Nihayet her şey yolunda gidiyordu. Teknenin yanına gelince, uzanıp kuyruğundan yakalayarak, tekneye aldık. 3 Kg civarı bir Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Artık, ne yapmamız gerektiğini, yaşayarak öğrenmiş olduk.

BALIK AVI KEYFINI ESIYLE BERABER YASADI

Günün bu saatinde Sulu Adada balık hareketi o kadar çok artmıştı ki, oltalarımız hiç boş kalmıyordu. Balık avı büyük balıklarla devam ediyordu. Akya avı için yemli Palamut avı yapamadığımızdan, Akya avı için olta atamıyorduk. Eminim ki, yemlik Palamut avı yapabilseydik, Akya avı yapmamız içten bile değildi. Bu günlerde yemlik Palamut avı yaptığımızda, Akya avından hiç boş dönmüyoruz. Büyük balıkların olduğu yerlere, küçükler kolay kolay sokulamıyor. Yemlik Palamutları, başka yerlerde aramak gerekiyor.

Keyifle devam eden balık avını Lambuka avı yaparak sonlandırdık. Lambuka  avı insanı çok heyecanlandırır. Oltaya takıldığında suyun yüzüne sıçrayarak insanları şaşırtır. Balık avı yapan birisi daha önce görmediği bu olay karşısında çok heyecanlanır. Lambuka avının görsel şovu çok güzeldir. Tekneye alındığında bile yerinde duramaz. Oltadan kurtulmak için uğraşıp durur. Bu uğraş sonunda bazen tekne ve üzerimizdekiler kan içinde kalır. Lambuka’yı zapt etmek zordur. Lambuka üzerindeki renk cümbüşüyle balık avımıza çeşni katmıştı.

YAZILI ORKINOS AVI

Trofe Yazılı Orkinos Avı: https://youtu.be/gB9Jv4Grp7Q

Balık Avı Keyfini Eşiyle Beraber Yaşadı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.