BALIK AVI AZIMLE YAPILDIGINDA OLTALAR SENLENIR

Balık Avı Azimle Yapıldığında Oltalar Şenlenir :

BALIK AVI AZIMLE YAPILDIGINDA OLTALAR SENLENIR

Sabah erkenden büyük bir hevesle balık avı yapmak için tekneye bindim. Pırasalı Ada istikametine doğru giderken yem balığı için olta çekmeye başladım. İlk yemlik Tuzla Adalarının açığından geçerken oltama takıldı. Hemen orada canlı yemi ağırlıksız takıma bağlayıp büyük balık avına başladım. Ama hiç bir hareket olmadı. Oltayı bir kaç defa 60 – 70 suyuna indirip çekince balık canlılığını kaybetmeye başladı. Onu yedek yem olarak kovaya koyup yola devam ettim.

BALIK AVI AZIMLE YAPILDIGINDA OLTALAR SENLENIR

Akya Canlı Yemi Kaptı

Pırasalı Adaya yaklaşınca yeniden yem balığı için olta çekmeye başladım. Adanın yanından geçerken kaloma akmaya başladı. Yem balığını ağırlıksız takımda canlı yem olarak kullanıp adanın kenarında büyük balığa baktım. İlk anda bir büyük balık vurdu, ama kancaya geçmedi. Sonra biraz daha uğraştım. Adanın açığında 110 m suyuna kadar baktım. Sonunda mera değiştirmek için balığı hızla çekerken orta suda Akya oltaya atladı. Bir anda hızlıca basarak yemi aldı. O yemi alınca ben de havamı aldım.

BALIK AVI AZIMLE YAPILDIGINDA OLTALAR SENLENIR

Canlı Yemi Akya Oltasıyla Dip Sırtısı Çekerek Kullandım

Yemi bu şekilde kaybedince “kısmet değilmiş” deyip yeniden canlı yem bakmaya başladım. Bu sefer yem balığını Çoban Limanının açığında aldım. Canlı yemi Akya Oltasına takıp dip sırtısı çekerek büyük balık avına başladım. Çoban Limanın ile Pırasalı Ada arasını itinayla taramaya başladım. Hemen her yere defalarca baktım. Bir türlü büyük balık vuruşu olmadı. Zaman hızla akıyordu. Saat 10.20 olmuştu. Artık adanın açık kısmını çekip Adrasan Koyuna girerek kıyıya doğru yol almaya karar verdim.

BALIK AVI AZIMLE YAPILDIGINDA OLTALAR SENLENIR

Adanın açık tarafına geldiğimde içimden bir ses “bugün balığı burada alacaksın” diyordu. Öyle de oldu. Açık tarafı çekip koya doğru yönelecekken geri dönüp derin suyu çekmeye başladım. Aklım burada kalmıştı. Sabah Akya, canlı yemi burada kapmıştı. Bugün kısmetli yer burası olması gerekiyordu. Öyle de oldu. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Hemen teknenin burnunu açık denize doğru çevirip oltanın boşluğunu alıp yavaşladım. Ağır yolla giderken balığın kancaya geçmesini uzun bir süre bekledim. Balık dibe iyice yaklaştığında kancaya geçti. Kalomayı o kadar hızlı boşaltıyordu ki, kancaya geçtiği çok açıktı. Kalomayı kademeli olarak uygun ayara getirdim. Sonra balıkla mücadeleye başladım.

Azimle Uğraşmanın Sonucu

Mücadele, başlangıçta balık dibe çok yakın olduğu için kolaydı. Balığı dipten yükselttikçe mücadele zorlaşmaya başladı. Keyifle mücadele ederek balığı teknenin altına kadar getirdim. Balığın teknenin altındaki görüntüsü muhteşemdi. Sonra teknenin yanına alıp balığı bir süre seyrettim. Sonra tekneye aldım. Bugün azimle uğraşıp büyük balık avı yapmayı başarmış oldum. Yılmadan uğraşmanın ödülü bu balık olmuştu.

Darısı böyle bir balık avı yapmak isteyen herkesin başına…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/23PvSLtZiPo

Balık Avı Azimle Yapıldığında Oltalar Şenlenir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.