AVLADIGIM BUYUK BALIGI BIRAKMANIN MUTLULUGUNU YASADIM

Avladığım Büyük Balığı Bırakmanın Mutluluğunu Yaşadım :

AVLADIGIM BUYUK BALIGI BIRAKMANIN MUTLULUGUNU YASADIM

Bazı günler balık avı bahanedir. Balık avına sadece denizde olmak için giderim. Çünkü deniz beni dinlendirir. Daha özgürce düşünmemi ve kafamdaki ufak problemleri çözmemi sağlar. İstanbul’da yaşadığım dönemde sıkıntı ve problemlerimi çözmek için koşmaya giderdim. Adrasan’daki yaşantımda ise genel olarak balık avına veya serbest dalış yapmaya gidiyorum. Kışın çıktığım zıpkınla balık avı da aynı şekilde stres ve sıkıntılarımı yok ediyor. Her ne şekilde olursa olsun, balık ihtiyaç değilse balık avı bahane, denizde olmak şahane. Suda olmak ve dalmak en güzeli. Dalmadığım zamanlar tekneyle denize açılmak dahi yeterli oluyor. Hatta deniz kenarında oturmak ve denize taş atmak bile güzel. Yeter ki deniz yakınımda olsun ve ben her istediğimde suya girebileyim.

AVLADIGIM BUYUK BALIGI BIRAKMANIN MUTLULUGUNU YASADIM

Bugün Sportif Balık Avı Yapmaya Kararlıyım

Sabah güneş doğmadan yola çıktım. Güneşin ilk ışıklarıyla Adrasan Koyunda olta çekmeye başladım. Hava ve deniz güzeldi. Sabah çayını yudumlarken ilk yemlik balık oltadaydı. Yemlik balığı kovadaki suyun içine bırakıp Sulu Ada istikametine dümen kırdım. Sulu Adaya yaklaşırken bir yemlik daha aldım. Hemen onu canlı yem olarak kullanıp büyük balık avına başladım.

AVLADIGIM BUYUK BALIGI BIRAKMANIN MUTLULUGUNU YASADIM

Büyük balık avı için olta çekiyor olmak bile benim için yeterli tatmini sağlıyordu. Sonrasında kafamdaki problemleri çözmeye başladım. Bu haldeyken kafamdakiler sanki deniz suyunda eriyip gidiyor. En kötüsü kafamda seyrelip önemsizleşiyor. Bu aşamadan sonra anın tadını çıkarmaya başlıyorum. Bu aşamada sadece denizde olmanın keyfi içimi kaplıyor. Tam bu düşünceler içinde Allah’a şükrederken kaloma akmaya başlıyor.

AVLADIGIM BUYUK BALIGI BIRAKMANIN MUTLULUGUNU YASADIM

Büyük Balığın Mücadelesi de Büyük Olur

Balık bütün gücüyle kalomayı boşaltırken bende tekneyi açığa alıyorum. Güzel bir mücadele başlıyor. Balık kalomayı boşalttıkça keyifleniyorum. Balığı geri bırakacağım için içimde hiç bir tereddüt yok. Balık bu aşamada kaçsa bile önemli değil. Çünkü balığın oltaya vurması ve bir süre balıkla mücadele etmek bile yeterli. Ama balık sonuna kadar mücadele etmeye kararlı. Balığı geri bırakacağım için erkenden çekme çabası içindeyim. Ne kadar hızlı çekersen balık o kadar dinç olur.

AVLADIGIM BUYUK BALIGI BIRAKMANIN MUTLULUGUNU YASADIM

Sonra balık teknenin altında gözüktü. Hemen teknenin yanına kadar çektim. Sadece bir kanca dudağının yanından tutuyordu. Uzanıp kancanın iç tarafından tutup kanırttım. Kanca hemen çıktı. Balık dalışa geçip dalmaya başladı. Tam bu anda içim huzurla doldu. Bir avı daha başarıyla sonuçlandırdım. Hedef gerçekleşmişti. Artık huzur içinde eve dönebilirdim. Artık denizde benim için balığı çoğaltacak bir balığım daha vardı. Ne kadar çok balığı geri salarsam balık avı yapmayı o kadar çok hak ettiğimi düşünüyorum. Çünkü başkalarına da av yapma şansı tanımış oluyorum. Denizdeki bütün balığı ben avlasam başkasına ne kalır? En doğrusu ihtiyacımız kadar av yapmak. Fazlasını geri salmak. Böylece yeter demeyi öğrenmek en güzeli.

Büyük Balık Avı Videosu:https://youtu.be/rQzTGijIWlE

Avladığım Büyük Balığı Bırakmanın Mutluluğunu Yaşadım

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.