AVIMIZIN BUYUKLUGU AVCILARIMIZI HAYRETE DUSURDU

Avımızın Büyüklüğü Avcılarımızı Hayrete Düşürdü :

AVIMIZIN BUYUKLUGU AVCILARIMIZI HAYRETE DUSURDU

Herkes için büyük balık avı kavramı farklı anlama gelir. Bu aşamada temel ölçüt her kişinin kendi avladığı en büyük balıktır. Ama “en büyük balık ne kadardır?” diye sorulduğunda, bildiği veya öğrendiği balık konusunda bir şeyler söyleyebilir. Ama gerçekten bildiği balık, kendi avladığı balıktır. Avladığı veya yakınında avlanan balığı en büyük olarak hafızasına kaydeder. Bunun ötesinde her balık onu gerçek anlamda hayrete düşürecektir.

BALIGIN BUYUKLUGU KARSISINDA GOZLERINE INANAMADILAR

AVIMIZIN BUYUKLUGU AVCILARIMIZI HAYRETE DUSURDU

Büyük Balık Avı Yapanın İlgisi Ufak Balığa Karşı Azalır

Büyük balık mücadele gücüyle, kişide oluşturduğu adrenalinin etkisiyle tatmin seviyesini yukarı taşır. Kişi büyük balık avından elde ettiği tatmini artık ufak balık avında bulamaz. Bu durum onu ufak balık avından uzaklaştırır. Artık avcı daha büyük balıkların peşine düşer. Her büyük balığın farklı mücadele gücü vardır. Bunlar içinde en fazla mücadele gücüne sahip olan balıklar en fazla tercih edilir.

AVIMIZIN BUYUKLUGU AVCILARIMIZI HAYRETE DUSURDU

Büyük Balık Avı Avcının Ete Yönelişine Son Verir

Balık boyları büyüdükçe balık avı, ete yöneliş olmaktan çıkar. Avcı bir büyük balık avlayıp karnını günlerce doyurduğunu fark edince ete yönelişi biter. Artık balık avında aradığı şey mücadele gücü olur. Bir süre sonra ihtiyacı olmayan avı geri salmaya başlar. Her geri saldığı balıkla elde ettiği tatminin daha da arttığını fark eder. Bu tatmin artışının bir sebebi de; geri iade edilen balıklarla balığın tükenmeyeceğini fark etmesidir. Geri iade edilen balıklar her sene balık artışına büyük katkı sağlayacaktır. Avını geri salan avcı için avlanmak artık bir hak haline gelir. Çünkü onun geri saldığı balıklar, onun avladığından çok daha fazlasını geri koyar.

AVIMIZIN BUYUKLUGU AVCILARIMIZI HAYRETE DUSURDU

Ufak Balık Avından Tatmin Olmayanlar Büyük Balık Avı Turu Arar

Büyük balık avı turu arayan eninde sonunda bizim turlarımıza katılır. Turlarımızda katılımcılara büyük balık avının nasıl yapılacağını öğretiriz. Böylece onları büyük balık avına yönelmesini sağlarız. Amacımız; insanların büyük balık avına alıştırmaktır. Amatör balıkçılar büyük balık avına yöneldikçe ufak balıklar büyüme ve çoğalma şansı bulacaklardır. Bu sayede balık stoklarımız çoğalacaktır. Balıklar büyüme fırsatı buldukça büyük balık avı yapmakta kolaylaşacaktır.

Katılımcılarımızı Hayrete Düşüren Balık Avının Hikayesi

Katılımcılar ilk heyecanı Akya Oltasını hazırladığımızda yaşadılar. Oltayı mavi derinliklere bırakınca büyük balık avımız başladı. Her an büyük balığın oltaya vurma ihtimali heyecanlarını daha da arttırdı. Bir süre sonra kaloma hızla akmaya başladı. Oltaya Akya takılmıştı. O kadar güçlü basıyordu ki, ilk defa böyle bir güçle karşılaşıyorlardı. Böyle bir güçle karşılaşmayı hiç beklemiyorlardı. Akıllarında 3 – 5 Kg bir balık vardı. Ama bu balık çok güçlüydü. Bir kişinin tek başına çekmesi mümkün değildi. Herkes oltayı birkaç sefer çekti. Her seferinde balıkla mücadele etme konusunda ilerleme kaydediyorlardı. Bu duygu çok güzeldi. Hem böylesi bir mücadele, hem de bunu giderek daha iyi yapabilmek güzeldi.

ATAR ATMAZ OLTAYA ATLAYAN AKYA AVCILARI HAYRETE DUSURDU

Neden sonra balık teknenin altında gözükmeye başladı. Suyun içindeki görüntüsü çok güzeldi. Teknenin yanına geldiğinde gözlerine inanamadılar. Balık hayal dahi etmedikleri kadar büyüktü. Hiç bu kadar büyük balık avı yapacaklarını düşünmemişlerdi. Teknede gördükleri balığa inanmaz gözlerle bakıyorlardı. Bu balığı yakalamış olduklarına inanamıyorlardı.

BALIGIN BUYUKLUGU KARSISINDA GOZLERINE INANAMADILAR

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/_iirGk4xt4U

Avımızın Büyüklüğü Avcılarımızı Hayrete Düşürdü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.