AKSAM TURUNDA AKYA MUCADELESININ KEYFI DOYUMSUZDU

Akşam Turunda Akya Mücadelesinin Keyfi Doyumsuzdu :

AKSAM TURUNDA AKYA MUCADELESININ KEYFI DOYUMSUZDU

Yıllardır balık avı turlarımıza katılan arkadaşımız bu sefer eşiyle gelmişti. Sabah turunda 17 Kg civarı bir Akya avı yapmıştık. Yem balığı avı dahil bütün av sürecimiz çok keyifli ve bereketli geçmişti. Büyük balık avımızı yapınca oltaları toplayıp geri dönmüştük. Akşam turuna kadar denize girip biraz dinlenmeyi planlıyorlardı. Böylece hem günü değerlendirip, hem de dinç bir şekilde akşam turuna çıkacaktık. Saat 16.30 akşam turuna çıkmak için buluşmaya karar verdik.

AKSAM TURUNDA AKYA MUCADELESININ KEYFI DOYUMSUZDU

Güzel Bir Havada Akşam Turu Başlıyor

Saat 16.30 sahilde buluşup Adrasan Koyunda açılmaya başladık. Bir yandan da yemlik balık avı için iki oltayı suya bıraktık. Yüzey sırtısı çekerek Adrasan Fenerine doğru ilerledik. Daha koydan çıkmadan oltamıza bir yemlik vurdu. Onu yedek yem olarak kovaya koyup ava devam ettik. Az sonra Adrasan Fenerinin açığında ikinci yem balığı oltaya takıldı. Balığı çekerken fenerin açığında büyük balık avı yapmaya karar verdik. Yem balığını çekerken bir yandan da büyük balık avı için Akya Oltasını hazırladık. Yemi çekince hemen canlı yem olarak hazırlayıp suya bıraktık.

AKSAM TURUNDA AKYA MUCADELESININ KEYFI DOYUMSUZDU

Büyük Balık Avımız Başladı

Sabahki avdan sonra büyük balık avı yapacağımıza dair olan inancımız daha fazlaydı. Bir yandan geçmiş avlardan bahsederek dip sırtısı çekerken, bir yandan da merayı dikkatlice tarıyorduk. Özellikle belli bir yere odaklanmıştık. Nedense balığı orada alacağımızı düşünmeye başlamıştık. Dikkatlice o tarafa doğru yol aldık. Tam oraya geldiğimizde “tam burası yeri derken” kaloma boşalmaya başladı.

AKSAM TURUNDA AKYA MUCADELESININ KEYFI DOYUMSUZDU

Balığın tam beklediğimiz yerde oltamıza atlaması çok güzeldi. İnsanın kendine olan güveni artıyordu. Böylece ne kadar kısmetli olduğumuzu düşünüp Allah’a şükrederken bir yandan da balığı bulunduğumuz altı taşlık olan meradan uzaklaştırmaya çalışıyorduk. Yavaş yolla meradan uzaklaşırken bir süre balığın kancaya geçmesini bekledik. Balık kancaya geçince kaloma ayarını kademeli olarak uygun ayara getirdik. Sonra mücadeleye başladık. balık çok sıkı mücadele ediyordu.

AKSAM TURUNDA AKYA MUCADELESININ KEYFI DOYUMSUZDU

Büyük balıkla mücadeleyi sırayla yaptık. Özellikle arkadaşımın eşi sabahki avımızdan sonra bu balıkla daha iyi mücadele edebiliyordu. Mücadele 20 – 25 dakika kadar sürdü. Sonunda balık berrak suda dönerek teknenin altına doğru yükselmeye başladı. Balığın görüntüsü çok güzeldi. Teknenin yanına gelince tekneye aldık. Neredeyse sabahki balığın aynısıydı. Bu iki büyük balık avımız arkadaşları çok mutlu etti.

Balığı tekneye aldıktan sonra oltayı toplayıp sohbet ederek Adrasan Sahiline doğru yol almaya başladık. Çok bereketli bir gün oldu. Her dileyene böyle güzel avların nasip olmasını dileyerek turumuzu bitirdik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/a_FLwYo8Bko

Akşam Turunda Akya Mücadelesinin Keyfi Doyumsuzdu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.