AGUSTOS AYININ BEREKETIYLE GELEN AKYA AVI KISMETIMIZ

Ağustos Ayının Bereketiyle Gelen Akya Avı Kısmetimiz :

Denizde Üreme Zamanı

Bütün canlılar ilkbaharın gelmesiyle hareketlenir. Denizlerde canlılığın armasıyla üreme faaliyeti başlar. Bu dönem denizlerde yumurta bırakma zamanıdır. İlk yavru balıklar bu dönemde denizleri doldurmaya başlar. Yavruların dünyaya gelmesiyle diğer balıklar için beslenme süreci hızlanır. Yaz aylarının gelmesiyle balıkların göç hareketleri başlar.

FIRTINALI GUNU BUYUK BALIK AVLAYARAK DEGERLENDIRDIM

AGUSTOS AYININ BEREKETIYLE GELEN AKYA AVI KISMETIMIZ

Denizde Göç ve Hasat Zamanı

Ağustos ayına gelindiğinde ilkbaharda dünyaya gelen yavrular büyümüş ele avuca gelir olmuştur. Bu dönem büyük balıklar için göç ve hasat dönemidir. Bir çok büyük balık av yapmak için kıyılara yönelir. Onlar için kıyılarda av yaparak beslenmek kolaylaşmıştır. Ağustos başı itibariyle kıyılarda Akya sürüleri görünmeye başlar. Bu yüzden Akya avının en verimli olduğu dönem Ağustos ayıdır.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Bazı senelerde suyun erken ısınmasıyla yumurtlama dönemi erken başlar. Bu sebeple yumurtlama dönemi çok hızlı sona erer. Bu dönemlerde büyük Akyalar 15 Temmuz’da kıyılara yanaşmış olur. Böyle olunca kıyılardaki canlılık uzun süreli olur.

AGUSTOS AYININ BEREKETIYLE GELEN AKYA AVI KISMETIMIZ

Suyun Genel Anlamda Sıcak Olduğu Seneler

2018 senesi suların çabuk ısındığı bir dönem oldu. Çünkü 2017 senesinde sular tam anlamıyla 5 Eylül gibi ısınmıştı. 2017 senesinde sular bu kadar geç ısınınca kışın da normal değerlerine kadar soğumadı. Böyle olunca da bütün sezon boyunca Akya avlarımız çok verimli geçti. 2003 senesinden beri balık avı turları düzenliyorum. 2018 senesi, 16 yılın en verimli senesi oldu diyebilirim. Üstelik bu sene oltamıza takılan balıklar da çok büyüktü. Bunun bir sonucu olarak 37 kg olan rekorumuzu, 39 Kg taşıma şansımız oldu.

SABIRLA BEKLENEN AKYA AVIMIZ NIHAYET GERCEKLESTI

AGUSTOS AYININ BEREKETIYLE GELEN AKYA AVI KISMETIMIZ

Yalnız Çıktığım Avın Kısa Hikayesi

Bugün Ağustos ayının bereketinde güzel bir av yaptım. Yalnız çıktığım bir avdı. Balık avı turunun olmadığı günlerde yalnız çıkarak bazı yeni yöntemleri deneme şansı buluyorum. Böylece av verimliliğimiz her sene biraz daha artıyor. Bugünde öyle yaptım ve bu avı yapmak kısmet oldu. Yalnız olduğumda yaptığım yeni denemeler belli olgunluğa ulaştığında tur programına dahil ediyorum. Yada bu yöntemlerin bazılarını balık avının zor olduğu günlerde alternatif yöntem olarak kullanıyorum. Yeniliklerin peşinde koşmayanın av verimliliğini arttırması ve katılımcılarını memnun etmesi mümkün değildir.

BUGUN CANLI YEMLE DERIN SUDA AKYA AVI YAPMAYI DENEDIM

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/G5iHgSK6QVQ

Ağustos Ayının Bereketiyle Gelen Akya Avı Kısmetimiz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.