YEMLI CAPARIYLE LIPSOZ AVI

Yemli Çapariyle Lipsoz Avı :

Lipsoz Balığı Avı Videosu – 

Balık avı turuna, Ali’nin getirdiği Ankara Simitleri eşliğinde kahvaltı yaparak başladık. Yüzey sırtıları denizde Palamut avı yaparak, Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Sulu Ada yolunda sohbet çok iyiydi. Ama Palamutlar, bugün bize yüz vermedi.

Sulu Adaya vardığımızda Palamut avı yapamayınca, Jigging yapmak için açığa gittik. Bir süre jigging yöntemi ile balık avı denedik. Ali, jigging yöntemi ile, Balon Balıkları dışında balık avı yapamayınca, jigging yöntemine pek ısınamadı.  Burak jigging ile balık avına daha sıcak baktığı için biraz daha dayandı. Ama, Ali bırakınca o da çabucak yorulup, dip oltası ile balık avına döndü. Çantasından takımlarını çıkardı. Ali’ye bir takım, kendine bir takım yaptı. Ben jigging yapmaya devam ederken, onlarda ufak balık için yemli dip oltası attılar.

Yemli oltada bu balık avı turu, Burak’ın av günü oldu. Burak’ın oltasına devamlı değişik balıklar geliyordu. Bir ara Sulu Adanın Kuzey doğu ucuna iyice sokulup, 70 m  bakarken Burak’ın kamış iyice eğildi. Burak “benim oltaya büyük bir şey geldi” dedi. Oltayı çekmeye başlayınca, pür dikkat Burak’ı izlemeye başladık. Burak oltayı çekerken, kamış denize doğru eğildikçe, Burak’ın keyfi de yerine geliyordu. Birazdan balık teknenin altında gözükmeye başladı. Rengi kırmızı olan bir balık yukarı doğru geliyordu. Balığın rengini ilk gördüğümde “İskorpit Balığı” dedim. Balık tekneye geldiğinde, balık türü konusunda biraz bocaladım. “Acaba, Orfoz familyasından kırmızı renkli bir üye mi?” diye.

Lipsoz balığı avımızı bırakmaya karar verince, Burak eldiveni eline geçirerek, Lipsoz Balığını oltadan çıkararak, denize bıraktı. Lipsoz biraz durakladıktan sonra, derinlere doğru inmeye başladı.

Yemli Çapariyle Lipsoz Avı

Bu balık avı turu; TUT BIRAK LİPSOZ BALIĞI AVI oldu.


 

 

Bir önceki yazımız olan LIPSOZ AVINI ILK DEFA YAPINCA NE OLDUGUNU ANLAYAMADIK başlıklı makalemizde Balığın Azalmasında Kim Suçlu, Balık Avı ve Balık Avı Tehlikeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir