TUT BIRAK – Atilla Palacioglu – Ediz Hayrioglu – Yazılı Orkinos Avı

“Yazılı Orkinos Avı Videosu”

TUT BIRAK YÖNTEMİ

Tut Bırak Yöntemine, güzel bir önek daha. Yeterince yemlik Palamut avladıktan sonra, avladığımız birkaç balığı geri bırakarak, balık bırakma konusunda, nefsimizi geliştirme çalışması yaptık. Ne kadar çok balık geri bırakırsak, balık avlama hakkını,o kadar çok elde ettiğimizi düşünmekteyiz.

Avladığımız balığı birkaç defa anlatıp, video ve resimlerine birkaç defa baktıktan sonra, unutmaya başlarız. Oysa, avlayıp elimize aldığımız balığı geri bıraktığımızda, o balıkla beraber, kendimizden de bir şeyleri özgürleştirmiş oluruz. Bu sebeple, geri bıraktığımız balığı anlattıkça, özgürleşen balığın değeri, gözümüzde daha fazla büyür. Bizim için değerli olan geri bırakma hikayeleridir.

Atilla ve Ediz avladıkları balığı bırakarak, İstanbul’da balık avı yapan, balık avı dostlarına ithafen, bu balıkları geri bıraktılar. Adrasan’da kolayca avladığımız bu balıkları, İstanbul gibi balık avlama imkanı olan diğer şehirlerimizde de kolayca avlanabilmesi için bıraktık.

Yazılı Orkinos avı yaparken, denizde en fazla olduğunu düşündüğümüz balık avını yaparız. Gerçekten de, bu türü incelediğimizde, yumurtadan çıkma ve yaşama oranı olarak şanslı türlerdendir. Bunun sebebi; bu balıkların sürü balığı olması, çok hızlı olması ve çok çabuk büyüme kapasitesine sahip olması. Hızlı büyümesindeki sebep ise, sürü olarak çok hızlı bir şekilde yem balıklarına saldırıp, dilediğince yeme şansına sahip olmasıdır. Gümüş balıklarını en fazla tüketen balık bu balıktır. Bir de bu balıklar 20 – 40 Kg kadar büyüyebilmektedir. Bu balık için büyük avantaj olduğu gibi,  insanlığın beslenmesi açısından baktığımızda, çok büyük ekonomik değere sahip bir balıktır.

Yazılı Orkinos avı yaparken bu balıktan çok var deyip küçük boydayken avlanması doğru değildir. Yazılı Orkinos avı daha büyük boylarla sınırlı kalırsa, daha ekonomik sonuçlar alındığı gibi, insanların büyük balık avı yapma isteğini de tatmin edecektir.


 

 

Bir önceki yazımız olan YALNIZ CIKTIGIM BALIK AVINDAN AKYA İLE DONDUM başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Videoları ve Antalya Balık Avı Turunda Akya Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir