TUT BIRAK – Ali Dinkcioglu – Tolga Ongun – Yazılı Orkinos Avı

Yazılı Orkinos Avı Videosu

TUT BIRAK YÖNTEMİ – Yazılı Orkinos avı

Tut Bırak Yöntemine, yeni bir örnek olması ve bir tane balık bırakmanın insan hayatında ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için, bu balığı bıraktık. Umarız bizim bu davranışımız, diğer insanlara da örnek olur. Onlarda avladıkları balığın, ihtiyaç fazlasını bırakarak, kendileri ve diğer insanlar için daha rahat balık avlama imkanını sağlarlar.

Tut Bırak Yönteminin insanlar arasında yaygınlaşmasıyla, balık rezervlerimiz akıl almaz bir hızla çoğalacağından, bir sonraki balık avı turunda daha rahat balık avladığımızı fark edeceğiz. Böylece, daha fazla balık avlama, komşu için vb gibi bahanelerle, hesapsız balık avlama alışkanlığından uzaklaşacağız.

Balık avlayan arkadaşlar, lütfen izin verin, ihtiyaç fazlası balıklar denizde kalıp, çoğalmaya devam etsinler. Komşunuza balık vermek yerine, kendinize tuttuğunuz balığı, komşunuzu yemeğe davet ederek, beraberce yiyin. Bu şekilde, hem komşunuzla paylaşıma girmiş, hem de denizle paylaşıma girmiş olursunuz.

İhtiyaç fazlası balıkları geri bırakmaya başladığımızda, balık miktarı hızla çoğalacağından, daha büyük balık avlarına yönelmek için isteğimiz olacaktır. Büyük balık avı, bizim ve eş dostun ihtiyacını fazlası ile karşılarken, denizden aldığımız balık miktarının da azalmasını sağlayacaktır. Büyük balık avı yaparak, artık avlamayı düşünmediğimiz ufak balıklar, üretim sürecini hızlandıracağından, bir sonraki av sezonunda daha fazla, daha büyük balıklar bulma şansımız olacaktır. Avladığımız balığın daha büyük boylarını avlayarak, balık avı tatminimizi arttırırken, balık miktarını da arttırmış olacağız. Bu süreç; av tatminin artışı ve balık miktarındaki artış şeklinde devam ederek, ulusal balık rezervlerimizi artmasını sağlayacaktır. Ancak bu şekilde, dünyadaki balık zengini ülkeler arasına girebiliriz.

Lütfen balık avında, birkaç günlük ihtiyacınız kadar balık avlayın ki, bir sonraki gün balığa gidebilmek için bahaneniz olsun. Unutmayın, almayıp denizde bıraktığınız veya geri saldığınız balık, bir sonraki avda sizi daha kalabalık olarak karşılayacaktır.

Haydi ihtiyaç fazlasını geri bırakalım. Siz, kaç balık geri bıraktınız…?


 

 

Bir önceki yazımız olan AKYA VURUNCA YASADILARI SOK TEKNEYE ALINCA BUYUK BIR SEVINCE DONUSTU başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir