TROFE BALIK AVININ YARATTIGI ADRENALIN PATLAMASI

Trofe Balık Avının Yarattığı Adrenalin Patlaması :

Balık avı turuna yemlik Palamut avı ile başladığımızda katılımcılar ilk Palamutların oltaya takılmaya başlamasıyla balık avının keyfini yaşamaya başlamaktadır. Yemlik Palamut olarak en fazla 10 balık avladıktan sonra, yemlik balık avını bırakarak trofe balık avı için yemli Akya oltasının hazırlığına başlarız.

Trofe balık avı için yemli Akya oltasını denize indirilmesiyle yaşanan adrenalin daha da artmakta ve katılım daha keyifli hale gelmektedir. Güzel bir doğada denizin keyfini yaşarken, oltaya aşılan büyük balıkların coşkusu insanları mutlu etmektedir. Yemlik Palamut avını takiben trofe balık avı için oltaları hazırlarken insanlar balık avı atmosferinin değiştiğini fark ederek, ruh halleri değişip kendilerini bir başka balık avı ortamına girmiş hissetmektedirler.

Birçok balık avı tutkunu, kendi avladıkları yemlik Palamutlar ile Akya oltasını hazırlarken büyük bir şaşkınlık yaşar. Normalde hedef balık olarak avlana bir balığın daha büyük bir balığı avlamak için yem yapılması insanları büyük bir şaşkınlığa düşürmektedir. Bu şaşkınlık içinde oltalar suya özenle indirilip kaloma ayarları yapılarak oltalar ellerine verildiğinde, bildik av modundan çıkıp çok değişik, hayal dahi edilmeyen bir av moduna geçilmesinin heyecanını yaşamaya başlarlar. Bu aşamada birçok katılımcının ağzından şu cümleler dökülür. “Biz daha önce hiç balık avı yapmamışız” derler. Bayanlar bu aşamada “olta bu haliyle çok ağır balık gelirse ben çekebilecek miyim” diye sorar. Cevap evet olur. Çünkü oltanın üzerinde ayarlanan kaloma sıkılığı her katılımcının çekebileceği güçtedir. Kullanılan çıkrık makinelerin güçlü olması onların oltayı çekmesini kolaylaştırmaktadır. Buna rağmen yorulduklarında oltayı yanlarındaki arkadaşları ile paylaşıp onlarında balık avından keyif almasını sağladıkları gibi dinlenmek için fırsat bulurlar. Dinlenirken trofe avına bir başka açıdan bakmakta güzeldir. Ama en güzeli avın teknedeki her kesle paylaşılmasıdır. Ayrıca, trofe balıkla sahile yanaşıldığında avlanan balığa ilgi de büyük olmaktadır. Bu durum trofe avının diğer bir keyifli paylaşım anıdır.

Trofe Balık Avının Yarattığı Adrenalin Patlaması

Video Link’i:  http://youtu.be/zX7JjsVfJrY

 

Bir önceki yazımız olan BAYANLARIN BALIK AVI VIDEOLARI ONLARIN AVCILIGINA DELILDIR başlıklı makalemizde Adrasan Koyunda Gün Doğumu ve Balık Avı, Balayında Balık Avı ve Balık Avı Kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

TROFE BALIK AVININ YARATTIGI ADRENALIN PATLAMASI için 2 cevap

 1. NAZIM der ki:

  Şu an Adrasan dayım ve tekneden oltaları suya bıraktık kısmetimizi bekliyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir