SEYTANIN BACAGINI JIGGING TURUNDA LAGOS AVI YAPARAK KIRDILAR

Şeytanın Bacağını Jigging Turunda Lagos Avı Yaparak Kırdılar :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]

Jigging yöntemi ile Lagos avı.

Bu gün çok güzel bir gündü. Arkadaşlar ilk defa jigging turuna katılıyorlardı. Hem jigging yöntemini öğrenmek, hem de kısmetleri varsa büyük balık avı yapmak istiyorlardı. Hava jigging yapmak için çok müsaitti.

Sakin havada jigging yapmak hem keyifli, hem de kolaydır. Rüzgar, akıntı ve dalganın fazla olduğu günlerde jigging yöntemi ile balık avı yapmak pek keyifli olmadığı gibi, oldukça da yorucu olur. Bazı günler, dalga ve rüzgar aynı yönde hareket ederken, akındı karşı yönde hareket ettiğinde bir birini dengeleyerek jigging yapmaya imkan tanıyabilir. Böyle bir dengeleme olmaz da rüzgar, dalga ve akıntı aynı yönde hareket ederse tekne hızla akıp gittiğinden jigging yapmak hayal olur. jigging yapmaya çalışırken oltalar uçurtma olur. Çoğu zaman dibi bulamadığımız gibi, oltalar devamlı yatay pozisyona geçtiği için keyifli olmaz. Tabi akıntı ile uzun mesafeler kat ederek giderken bu yöntemle de balık avı yapma imkanı vardır. Jigging yöntemiyle balık avında büyük balık avı yapmak için bu yöntem de bir tercih olarak kullanılabilir.

Arkadaşların ilk jigging avı olaması dolayısıyla önce oltaların nasıl kullanılacağı, nasıl jigging yapacağı ve balık vurduğunda neler yapacaklarını anlattıktan sonra uygulamaya geçtik. Bu şekilde jigging yöntemini uygulamalı olarak görmüş oldular.

Jigging yöntemini uygulamaya geçtiğimizde çok sürmeden kaloma akmaya başladı. Zemin çok uygun olduğu için çok tereddüt etmeden keyifle mücadelemizi sürdürdük. Kaloma sesinin devamlılığı arkadaşları çok heyecanlandırıyordu. Onlar oltayı biraz sardığında balık daha fazlasını boşaltıyordu. Balığı çekme işinin hiç bitmeyecekmiş gibi gelmesi heyecanlarını daha da arttırıyordu. 15 – 20 dakika içinde Lagos’u yukarı almıştık. Arkadaşlar için ilk deneme çok keyifli ve öğretici olmuştu. Bu Lagos avıyla, büyük balık avında şeytanın bacağını kırmış oldular.

O gün, jigging yöntemi ile avladığımız Lagos Kum Gridası Türkiye kara sularındaki en değerli balıktır. Lezzet olarak da Lagos familyasının en lezzetli balığıdır.

Jig ile Balık Avı Teknikleri

Jigging videosuhttps://dai.ly/xoj8ei

Şeytanın Bacağını Jigging Turunda Lagos Avı Yaparak Kırdılar 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir