REKOR SINARIT AVI

debug=

Adrasan sahilinde henüz güneş doğarken, denize açıldık. Adrasan’da güzel bir gün başlarken, Ali’nin getirdiği simitlerle kahvaltıya başlamıştık. Çayımızdan daha birkaç yudum almıştık ki, Ali’nin kaloma boşalmaya başladı. Hemen oltaları topladık. İlk Palamut kovadaydı. Adrasan Koyundan çıkana kadar birkaç Palamut avı daha yaptık.

Sulu Ada yolunda, oltalarımız hiç boş kalmadı. Sulu Adaya vardığımızda 3 kg üstü bir tane Yazılı Orkinos Avladık. Yemlik Palamut durumu da çok iyiydi. Hemen Akya oltalarını hazırlayıp denize bıraktık.

Öğlene kadar Akya avı yapmak, kısmet olmadı. Saat 12.00 gibi mola vermek için, Ali’nin özellikle tercih ettiği Amerikan Koyuna gittik. Amerikan Koyunda denize girdik, yemek yedik ve bir saate yakın uyuduk.

15.30 da enerjimizi toplamış şekilde, öğleden sonraki balık avı turuna başladık. Bütün gün boyunca büyük balık avı yapacağımıza dair inancımızı hiç kaybetmeden dolaştık. Sulu Adada birkaç tur attık. Bir hareket yok gibiydi. Ama, bizim vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktu. Tam Kelleci Burnu istikametine doğru dönüp boğaza doğru ilerliyorduk, Ali’nin kaloma büyük bir şiddetle boşalmaya başladı. “Hah işte Akya geldi” diyerek oltayı sarmaya başladık. Bende tekneyi taşlardan uzaklaştırdım. Zaman zaman balık hızla asılıp kalomayı boşaltıyordu. Bir ara oltanın üzerine gelmeye başlayınca, “bu Akya değil, bu Sinarit  olmalı” dedim. Sinarit yakalamış olduğumuzu duyunca, Ali daha hevesle oltayı çekmeye başladı. Sinarit ihtimali karşısında hepimiz heyecanlanmıştık. Kalomayı çekişine bakılırsa, gelen Sinarit oldukça büyük bir şey olmalıydı. Palamut’u yem yaptığımız takımlara genellikle, pek Sinarit yakalayamayız . Bu sebeple Sinarit olması durumunda, çok değerli bir av olacaktı. Sinarit birazdan teknenin altında gözükünce, artık Sinarit olduğu konusunda tereddüdümüz kalmamıştı. Sinarit geniş bir daire çizerek teknenin yanına geldiğinde, uzanıp tekneye aldım.

6 kg rekor Sinarit avı yapmıştık ve çok mutluyduk. Sabahtan beri, büyük balık beklentimiz, rekor Sinarit avıyla neticelenince, hemen oltaları toplayıp Adrasan’ın yolunu tuttuk.

2011 senesi için, “Ali’nin senesiydi” desem, yanlış olmaz. 2011 senesinde Ali ile çıktığımız balık avı turlarından hiç elimiz boş dönmedik. 2011 senesinde; 150 cm Trompet Balığı avıyla başladık, 6 kg Sinarit avı yaptık. Diğer turlarda da 4 adet Trofe Akya avı yaptık.


 

 

Bir önceki yazımız olan BALAYI HEDIYELERI TROFE AKYA AVI OLDU başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan Balık Avı ve Akya Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir