RAPALA ILE SINARIT AVI – Menderes ve Gönül Yahşi

debug=

Balık avı turu, tur şekli; rapala ile Sinarit avı.

Menderes ve Gönül Yahşi balık avı turunun tarihi yine bir 18 mayıs günü. 18 mayıs benim doğum günüm. Her sene 18 mayıs günü balık avı turu yoksa, Gönül ile kendimize balık avı turu düzenleriz. O gün rezervasyonu yapılmış bir balık avı turu olmadığından tekneye atladığımız gibi, gönül ile balık avına çıkmıştık.

Adrasan Koyundan çıkmadan dip rapalasıyla hazırladığımız dip oltalarını denize bırakıp, o günkü rızkımızın peşine düşmüştük. Genellikle, 18 mayıslar Gönül ile benim Sinarit, Akya, Lagos günümüz oluyordu. Her çıktığımız balık avının ortak balığı hep Sinarit oluyordu. Açıkçası bu balık avına da Sinarit umuduyla çıkmıştık. İkimizin de aklında Sinarit vardı. Sinarit avı yaparsak, akşam yemekte Sinarit ziyafeti çekecektik.

Beş Adalara kadar olta çektik. Yolda bir çok Balon Balığı avladık. Arada diğer balıklar da vurdu. Ama, tekneye almak kısmet olmadı. Beş Adalardan dönerken benim oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. “İşte Sinarit geldi” dedim. Gönül, “o Sinarit yanlış adrese gelmiş” diye espiri yapmaktan kendini alamamıştı. Oltaları taşlara çok yakın çektiğimiz için çıkrık makinenin ipini hafifçe tutup taşlardan uzaklaşmaya başladım. Gönül, hızla oltasını toplamaya başlamıştı. Rölanti hızıyla uzaklaşırken bir yandan da oltada boşluk olmasın diye, zaman zaman oltayı sarıyordum. Taşlardan yeterince uzaklaştığımızda Gönül de oltasını toplamıştı. Benim oltayı ona verdim. Gönül oltayı sarmaya başladı. Sinarit, ara ara kalomayı boşaltmasına rağmen rahat geliyordu. Belli ki çok büyük değildi. Genellikle Sinarit’i 4 – 5 kg arası avladığımızdan çok mücadele ederdi. Sinarit tekneye yaklaştığında uzanıp tekneye aldım. Sinarit, 3  kg civarıydı.

Bu yaş günümü de Sinarit avı ile karşılamış, akşamda Sinarit kızartması ve salata ile kutlamıştık. Sevgili eşim Gönül, her zaman olduğu gibi pastayı unutmamıştı. Seni seviyorum aşkım, iyi ki varsın.


 

 

Bir önceki yazımız olan BARAKUDA AVI REKORTMENLERI başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan Balık Avı ve Balık Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir