Orkinos Videosu

Orkinos Avı Videosu

Sabah, Gönül’ün, Ali ve Burak için özel olarak hazırladığı kahvaltıyla başladı. Kahvaltıdan sonra, istikamet Adaydı. Palamut sırtısı çekerek yol almaya başladık. Balon Balığı dışında, öğle saatine kadar hiçbir balık oltalarımıza vurmadı.

Orkinos-Videolari (2)        Orkinos-Videolari (4)        Orkinos-Videolari (6)

Öğle molasını, Amerikan Koyunda verdik. Sabahki özel kahvaltıdan sonra, öğle molasında da, sucuk ekmek partisi yaptık. Balık yoktu. Ama keyfimiz yerindeydi. Yemekten sonra bir saat kadar uyuduk. Saat 15.15 de uyandığımızda, mıntıka temizliği yapıp, sahili temizledik. Sahil denizin getirdiği çöplerle kirlenmişti. Çöpleri de yanımıza alarak, Adrasan’a doğru, dip sırtısı çekerek dönüşe geçtik.

Adrasan Fenerinin önünden geçerken, denizde, normalin dışında dalgalanmalar gördük. Son bir haftadır o bölgede, büyük bir balık, iki defa rapalamızı koparmış, iki defa da, beş on dakikalık mücadeleden sonra, rapaladan kurtulmuştu. Hemen, oltaları topladık. Dip oltalarındaki kurşunları çıkardım. Dip rapalalarını, kurşun ağırlık olmadan çekecektik. Tekneyi Hacivat yönüne çevirdim. 5 – 6 mil hızla, dip rapalaları ile sırtı çekerek ilerlemeye başladık. Adrasan Feneri ile Hacivat Burnu arasına geldiğimizde, Burak’ın kaloma, hızla boşalmaya başladı. Beşinci şansımız olmuştu. Dört defadır avlayamadığımız balık oltadaydı. Kalomayı hızla boşaltarak, dalmaya çalışıyordu. Burak’dan, kalomaya ayarını değiştirmeden, mevcut kaloma ile çekmeye çalışmasını istedim. Biz oltalarımızı hızla toplayarak, Burak’a yardım eder pozisyona geldik. Biraz sonra Burak yorulunca, Ali, oltayı aldı. Ali oltayı sararken, balık derin suya doğru kaymaya çalışıyordu. Balığın hareketlerine bakılırsa, bu büyük bir Orkinos’du. Balık oltaya ilk takıldığında, “Wahoo – Ceylan Palamut’u olabilir mi?” diye düşünmüştüm. Ama bu balık, muhtemelen büyük bir Yazılı Orkinos’du. Ali yorulunca, oltayı bana verdi. 15 dakika olmuştu. Orkinos nispeten yorulduğu için, tekneye yaklaştırmaya başladım. Oltayı tekrar, Ali’ye verdim. Ali, Orkinosu teknenin yanına getirdiğinde, kuyruğundan tutarak tekneye aldı. Beşinci karşılaşmamızda, nihayet bu balık teknedeydi. Peşine düştüğümüz balığı, avlamış olmanın sevincini yaşıyorduk. Başarmıştık.

 

 

Bir önceki yazımız olan YAZILI ORKINOS AVI başlıklı makalemizde Balık Avı, Balık Avı Resimleri ve Balık Avı Turları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir