OLTAYLA TROFE FANGRI AVI HERKESE NASIP OLMAZ

Oltayla Trofe Fangri Avı Herkese Nasip Olmaz :

Fangri Avı Videosu

Yemli dip sırtısı ile Fangri Avı

Yönümüz Sulu Adaydı. Sulu Adaya gidene kadar yolda birkaç yemlik Palamut avı yaptık. Sulu Adaya vardığımızda adanın çevresinde bir süre daha Palamut avı için dolaştık. Yeterince Palamut aldığımıza kanaat getirerek, Akya zamanını da kaçırmamak için Sulu Adanın açığına çıktık. Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayarak denize bıraktık. Öncelikle Akya avı yapmayı umut ediyorduk. Ama Onur “bugün değişik bir balık bekliyorum” diyordu. Hepimizin beklentisi büyük balık avı yapmak konusunda birleşiyordu. Öğlene kadar birkaç büyük balık vuruşu olmasına rağmen, büyük balık çekmeyi başaramadık. Öğle arasını Sulu Adanın boğaz kısmındaki ufak kumsalda verdik. Öğle molasında güzelce dinlenip öğleden sonraki balık avı için enerji topladık.

Öğleden sonra 15.30 da denize açıldık. Jigging yapma planlarımızdan vazgeçerek mevcut yemlerimizle, Yemli Akya oltası çekerek Akya avına devam etme karar verdik. Yemlerimizi tazeleyip denize bırakarak dip sırtısına başladık. Saat 17.30 gibiydi. Artık Sulu Adada son dakikalarımızı geçiriyorduk. Hala büyük balık avı konusunda istek ve inancımızı kaybetmemiş bir şekilde, “büyük balık avı yapacağız” diyorduk ki, kaloma hızla akmaya başladı. İşte sonunda olmuştu. “Akya geldi” diye oltayı çekmeye başlamıştık. Her kes sırayla oltayı çekerek, bu kadar zaman beklediğimiz büyük balık avının keyfini çıkarıyordu. Bir süre sonra balıktan gelen tepkiler değişince, oltayı alarak bir süre balıkla ben mücadele ettim. Evet, bu balık Akya değildi. Bu Sinarit benzeri bir balık olmalıydı. Fangri veya Trança da olabilirdi. Merakla oltayı çekmeye devam ettik. Bir ara balık, 20 -25 dakikalık mücadeleden sonra yorulduğu ve hava kesesi şiştiği için su yüzüne kadar yükseldi. Fangri avı yapmıştık. Su yüzüne çıktığında Fangri’yi suyun yüzünde sürükleyerek tekneye yaklaştırdık. Fangri’yi tekneye aldığımızda, teknede inanılmaz bir sevinç vardı. Büyük balık avı yapacağımıza inanmıştık, Ama Fangri avı yapacağımızı hiç düşünmemiştik.

Oltayla Trofe Fangri Avı Herkese Nasip Olmaz


 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir