Lambuka Avı Videosu

Lambuka Avı Videosu :

Şensoy ailesi bizim pansiyonda konaklayıp, balık avı turunu çıkmayı gelenek haline getirmişti. Güzel bir Adrasan Sabahında güneş doğarken denize açılıyorduk. Yüzey sırtısı çekerek Pırasalı Ada istikametine hareket ettik. Bir yandan olta çekerken, bir yandan da sohbet edip, çaylarımızı yudumluyorduk. Pırasalı Adaya kadar bir hareket olmadı. İlk Palamut’u Pırasalı Ada çevresinde aldık.

Pırasalı Adadan sonra Çoban Limanına yöneldik. Çoban Limanına girerken, her iki oltanın kaloması boşaldı. Arkamızda Lambukalar havalara sıçramaya başlamıştı. Lambuka‘ların suyun dışına atlayışlarını seyrederek, oltaları topladık. Lambukalar tekneye yaklaşırken yorulup sakinleştiler. Balığın sakinleşmesine aldanan Melis, Lambuka’yı teknenin yanına getirip almak için yavaş davranınca, kaçırdı. -Melis’e “balığı teknenin yanına getirdiğinde sudan çıkarmada önce, misinayı balığa 30 cm kalacak mesafeden tutup yumuşak, fakat seri bir hareketle hiç bir yere çarpmadan alması” uyarısında bulundum. Uyarıyı duyan Volkan, Lambuka’yı tam söylediğim gibi tekneye aldı.

Çoban Limanında her yer, Lambuka ve Yazılı Orkinos kaynıyordu. Hemen her geçişimizde, balık avı yapıyorduk. Yeterince balık avlayınca, dönüşe geçtik. Değişik bir balık avı yapmak umuduyla oltalarımız denizdeydi.

Balık avına doymuş, keyifler tavan yapmıştı. Keyifle sohbet ederken dönüş yolu bize kısa geldi. Adrasan Sahiline iyice yaklaştığımızda, Barakuda avı yapabilmek umuduyla tekneyi iyice yavaşlattım. Kapıarası Koyundan geçip, Adrasan Sahiline yönelmiştik ki, kaloma hızla boşalmaya başladı. “İşte, Barakuda geldi” dedim. Oltayı toplamaya başladığımızda önceleri biraz oltaya direndi, sonra üzerine gelmeye başladı. Artık, gelen balığın Barakuda olduğundan emindik. Barakudayı teknenin yanına yanaştırıp tekneye aldık. Barakuda avlayarak teknedeki balık çeşitliliğini artırarak, avımızın daha verimli olmasını sağlamış olduk. Güzel bir denizde her çeşit balıktan yeterince tutmak hepimizi çok keyiflendirmişti. Akşama balık ziyafeti vardı.

Lambuka Avı Videosu

LAMBUKA AVI


 

 

Bir önceki yazımız olan ADRASANDA LAMBUKA AVI BIR BASKADIR başlıklı makalemizde Adrasanda Lambuka Avı Bir Başkadır, Balık Avı ve Balık Avı Turizmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir