KIZLAR BALIK AVINDA COK BASARILI

Kızlar Balık Avında Çok Başarılı :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]
Geçen sene Arıkan ailesi ile çıktığımız balık avı turunda 14 Kg Akya avı yapmıştık. Çok bereketli bir gündü. O güzel günden sonra 23 Nisan tatili iple çekilip, balık avına çıkılacak saatler beklenir olmuştu. 22 Nisan öğleden sonra saat 14.00 gibi Adrasan Sahilinde buluşup balık avına çıktık.

Adrasan Sahilinden 300 m kadar açıldıktan sonra, yemlik Palamut avı için yüzey sırtısı çekmeye başladık. İlk balığı Adrasan Fenerinin açığında aldık. Avladığımız balık 700 gr – 1 Kg arası bir Tombik ti. İlk balığın çabucak gelmesi bizi çok sevindirmişti. Yol boyunca balık avlama umuduyla Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Sulu Adaya kadar sohbet ederek ve Adrasan’ın eşsiz güzellikleri seyredilerek gittik. Sulu Adaya kadar oltalarımıza başka balık vurmadı. Sulu Ada ikinci Tombik avını da yaptık. Fakat Tombikler Akya avında yem yapmak için büyüktü. Bu yüzden yem olabilecek balıkların peşine düştük. Bir hafta önce bu sularda bir sürü oynak olmasına ve 11 adet Tombik avlamamıza rağmen bugün pek bir hareket gözükmüyordu. Güney batıdan esen rüzgar açıklarda balık bakmamıza mani olacak düzeydeydi. Bir ara rüzgara aldırmadan açığa çıkmayı denedik, ama rüzgarın yarattığı serpintilerle ıslanmaya başlayınca, bu girişim çok uzun sürmedi.

Bütün uğraşlarımıza ve dolaşmalarımıza rağmen balık gelmeyince, Akya avı yapacak yemlik Palamut bulamadık. Sonrasında dönmeye karar vererek Adrasan Koyunun yolunu tuttuk. Güneş düşmeye başlanmıştı. Tam balık zamanıydı. Fakat oltalarımız ziyaret eden yoktu. Biraz kıyı yapıp Barakuda avı için kıyılara bakmayı denedik, ama Barakuda konusunda da şansımız yaver gitmeyince dönüşe geçtik.

Güzel bir gün olmuştu. İki tane 700 gr – 1 Kg arası Tombik Avı yapmıştık. Yiyecek balığı avlamıştık, ama Akya avı için olta atamamak kötü olmuştu. İnşallah bir daha ki balık avında daha kısmetli olmak dilekleriyle bu balık avı turunu bitirdik.

Kızlar Balık Avında Çok Başarılı

 

Bir önceki yazımız olan SINARIT AVI COK SEVINDIRDI başlıklı makalemizde Balık Avı, Balık Avı Videoları - Rapala ile Sinarit Avı ve Jig ile Sinarit Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir