KATILIMCILARA TEKNE ALDIRTAN CIFTE AKYA AVI

Katılımcılara Tekne Aldırtan Çifte Akya Avı :

Akya Avı Videosu –

Adrasan Koyunda balık avı bolluğu içinde başlayan balık avı turumuz. Sulu Ada yolunda ve Sulu Adada da hız kesmeden devam etti. Hava çok güzeldi, balık çok boldu. Ayhan ve Yavuz bey için bu balık avı turu, hayatlarında yeni bir sayfa açılıyordu. Daha önceleri 15 -20 cm küçük balık avı ile yetinirken. Bugün Palamutlar, Lambukalar ve Akyalar peşimizden ayrılmıyordu. Onlar büyük bir şaşkınlık ve heyecan içinde, hiç avlayamadıkları balıkları çifter çifter avlıyorlardı.

Sulu Adada Akyalar da oltalara çifter gelmişti. Aynı anda iki oltanın kaloması boşalmaya başlamıştı. 20 dakikalık uğraştan sonra, Ayhan beyin oltasına takılan Akya’yı tekneye aldığımızda, Yavuz bey mücadelesine büyük bir konsantrasyon içinde devam ediyordu. Baştan beri enerjisini korumuş, Akya’yı tek başına çekme arzusunu devam ettiriyordu. Akya onu çok yormuştu. Ama o, Akya’yı tekneye almaya kararlıydı.

Yavuz beye, yardım isteyip istemediğini sordum. Yavuz bey, onca mücadeleye dayandıktan sonra, Akya‘yı kendisi çekerek nihayete erdirmek istiyordu. Akya her basıp kalomayı boşalttığında, Yavuz beyin umudu kırılır gibi olsa da kendini çabuk toparlayıp, tekrar çekmeye devam ediyordu. Kalan son gücüyle canla başla mücadelesine devam ediyordu. Sonunda Akya teknenin altında gözükünce, son bir gayretle teknenin yanına getirerek bana doğru yaklaştırdı. Uzanıp Akya’yı tekneye aldığımda, teknedeki sevinci tarif etmeye kelimeler kifayet etmezdi.

10 – 15 cm balık avından, 10 – 15 kg Akya avına terfi etmek. Bir amatör balık avcısı için çok büyük aşamadır. Ne kadar sevinseler yeridir. Artık onlar için küçük balık avlama dönemi kapanmış, büyük balık avı dönemi başlamıştı. Artık, onlar büyük balık avcısı olmuşlardır.

Katılımcılara Tekne Aldırtan Çifte Akya Avı


 

 

Bir önceki yazımız olan AYNI ANDA IKI OLTAYA AKYA ATLADI başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Akya Avı ve Akya Avı Resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni)

8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi.
1989 – 1995 senelerinde bankacılık. 1995 – 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim’de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan’da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.

Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir