JIGGING YONTEMIYLE SINARIT AVI SEVINDIRDI

debug=

Balık avı turu, tur şekli; jigging yöntemiyle Sinarit avı.

Güzel bir Adrasan sabahında, balık avı turuna çıkmak için, sahilinin sol tarafında, sabah erkenden buluşup tekneye bindik. Kıyıdab biraz açılınca, Palamut avı yapmak için, yüzey rapalalarından oluşan, yüzey takımlarını denize bırakarak, 3 – 4 mil hızla, Sulu Adaya doğru yol aldık. Yolda, birkaç tane Yazılı Orkinos avladık.

Sulu adaya vardığımızda, bir süre Palamut için orada da dolaştık. Sulu adada Palamut avı yapamayınca, jigging yapmak için Sulu Adanın açık kısmına gittik. Jig yapmaya açık kısımdan başladık. Daha önce jig ile balık aldığımız 80 – 100 m. sularına baktık. Zaman zanan vuruşlar oluyordu ama, henüz oltaya takılan balık olmamıştı. Biraz daha kıyıya bakmaya karar verdik. Tekneyi Sulu adaya yanaştırdım. Adaya mesafemiz on, on beş metre yoktu ama, derinlik 70 m. civarıydı. Jig’ler dibi bulur bulmaz, daha birkaç çekiş yapmadan Sinarit kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Başlarda iyi asılıyordu. Yukarı doğru geldikçe, çekişleri azalmaya başladı. Sinarit, teknenin altında dönmeye başladığında, teknede büyük sevinç vardı. Arkadaşlar, ilk jig avlarında, Sinarit avlamışlardı. İlk jig denemesinde, Sinarit avlamak, onlar için çok umut vericiydi. Artık jig avına olan inançları, daha fazlaydı.

Jig ile Sinarit avlayınca, birazda, Akya için jig çekmek için yine Sulu Adadan biraz açığa çıktık. Açıktaki, reef’e gittik. Reef’te bir süre Akya için jig çektik ama, Akya gelmedi. Öğle arası vermek için Sulu Adanın ufak plajına gittik. Orada, saat 15.30’a kadar mola verdik. Moladan sonra, bir süre yemli dip oltası ile sırtı çekerek Akya avı yapmaya çalıştık. Akya, yemli dip oltasına da gelmeyince, “bugünlük kısmet bu kadarmış” deyip, dönüşe geçtik. 

Bir önceki yazımız olan BU BALIK AVINDAN SONRA ADETA KISMETIMIZ ACILDI başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Antalya Balık Avı ve Balık Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

JIGGING YONTEMIYLE SINARIT AVI SEVINDIRDI için 2 cevap

 1. ömer der ki:

  Resimde yakalanan balik sinarit degil. Fangri baligidir.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Evet, avını yaptığımız balık Fangri dir. Fangri konusunda yaptığımız araştırmalarda bu balığın Fangri olduğunu biz de tespit etmiştik. Bu düzeltmeyi yapmamıza vesile olduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir