JIGGING YONTEMIYLE ILK TROFE AKYA AVIMIZ

Jigging Yöntemiyle ilk Trofe Akya Avımız :

Akya Avı Videosu

Akif uzun süren malzeme tedarikinden sonra, Adrasan’a arkadaşları ile  jigging yöntemiyle büyük balık avı yapmak için geldi. Güneş doğarken, Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldık. Yönümüz Sulu Adaydı. Sulu Adaya kadar, yüzey sırtısı ile palamut avı yapmaya çalıştık.

Sulu Adaya vardığımızda Jigging için hazırlıklara başladık. İlk olarak, Sulu Adanın açık denize bakan kısmını denemeye karar verdik. Jigging yapacağımız yere geldiğimizde, tekneyi durdurup jig’leri denize bıraktık. İkinci veya üçüncü denememizde kaloma hızla boşalmaya başladı. Gelen balığın mücadele gücüne bakılacak olursa bu Akya olmalıydı.

Arkadaşlar kaloma sesini duyunca ne olduğunu sordular. “Oltada Akya var” dedim. Daha ne olduğumuzu anlamadan balık gelince, teknede büyük bir şaşkınlık ve sevinç vardı. Bu kadar çabuk hiç birimiz balık beklemiyorduk. Akya asıldıkça sarmaya devam ettik. Akya başlarda çok sıkı basıyordu. 10 dakikalık kısa zaman diliminde direncini kaybetmeye başlamıştı. Sonrasında, Akya’yı kolayca tekneye yaklaştırdık. Teknenin altında geniş daireler çizerek dönüyordu. Döndükçe yukarı kabarcıklar geliyordu. Akya’yı tekneye aldığımızda, teknede çok büyük bir sevinç vardı. Akif onca hazırlıktan sonra, böyle güzel bir avı hemen yapmış olmaktan duyduğu memnuniyeti anlatıyordu. Bu Akya avı onun jigging yöntemine olan inancını pekiştirmişti. Artık, malzemeye verdiği paraya acımıyordu.

Daha balık avının başlangıcında Akya avlamak, bizi çok motive hale getirmişti. Artık, jigging yapmanın yorgunluğunu hiç hissetmiyorduk. O kadar hevesle jigging yapıyorduk ki, iki saat sonra kendimize geldiğimizde çok yorulmuştuk. Ama, teknede duran Akya’ya baktıkça yeniden güç geliyordu. Gün boyu bu hevesle jigging yapmaya devam ettik. Birkaç balık dokunuşunun dışında başka hareket olmayınca, Akya avlamış olmanın verdiği sevinç ve mutlulukla Adrasan Koyunun yolunu tuttuk.

Jigging Yöntemiyle ilk Trofe Akya Avımız

JIGGING


 

 

Bir önceki yazımız olan OTEL TELEFONLARI başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan Otelleri ve Adrasan Turizmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir