Gurcan ve Muzaffer – Balon Balığı Avı – TUT BIRAK YÖNTEMİ

Balon Balığı Avı

Gürcan ve Muzaffer ile ikinci gün balık avı için sabahtan buluştuk. Hava kapalı ve yağmur ihtimali olduğu için yağmurluklarımızı giymiştik. Gürcan ve Muzaffer bir gün öce yoldan gelip öğleden sonra balık avına çıkarak iyice yorulmuşlardı. Bu yüzden balık dönüşü tuttukları Palamut’u afiyetle yeyip erken yatarak iyice dinlenmişlerdi. Keyifle balık avı turumuz başladık.

Adrasan Koyu içinde bir süre yemlik Palamut için dolaştıktan sonra Sulu Ada istikametine dümen kırdık. Yolda ve Sulu Ada çevresinde balık oynakları olmasına rağmen Palamut avı yapamayınca, dip rapalası kullanarak dip sırtısı çekmeye karar verdik. Dip Sırtısına ilk gelen balıklar Balon Balıkları oldu. Ara sıra, kalomalarda Balon Balığının çekişinden daha farklı çekişler oldu. Bu balıkların hiç birini çekmek kısmet olmadı. Genellikle çekmeye başladıktan bir süre sonra veya teknenin altına kadar mücadele ettikten sonra, takımı çekmek için kamışı teknenin önüne koymaya çalışırken oltadan ayrıldılar. Balıklar gitti ama Sinaritlerin diş izleri yeni rapalaların üzerinde yadigar kaldı.

Bu şekilde balık avı turu bol balıklı, fakat yiyecek balık avı yapamadan devam ederken bir ara Gürcan’ın oltasının kaloması hızla boşalmaya başladı. Lagos veya Sinarit geldi düşüncesi ile oltayı çekmeye başladık. Bu gelen balık ilk başlarda çok iyi mücadele ediyordu. Sonra yavaş yavaş enerjisi azalmaya başladı. Ama yinede ara sıra iyi basıyordu. Balon Balığından başka balık gelmesi umuduyla oltayı çektik. Takımlar gözüktüğünde kamışı teknenin önündeki üç metrelik bol alana bırakarak takımı çekmeye başladığımızda, gelen Balığın Balon Balığı olduğunu gördük. Bu Balon Balığı diğer avladığımız Balon Balıklarından daha iriydi. Bu yüzdende çok iyi basmıştı.

Çekilen Balığın Balon Balığı olması biraz moral bozmasına rağmen, balık avı keyfini yaşamak ve mücadele etmek adına keyifli olmuştu. Yiyecek balık avı yapamamıştık, ama bol bol Balon Balığı avı yapıp, gelen Balon Balıklarını geri bırakarak balık avı turunuzu sonlandırmıştık.


 

Bir önceki yazımız olan Gurcan ve Muzaffer - Kılavuz Balığı Avı - TUT BIRAK YÖNTEMİ başlıklı makalemizde Balık Avı, Balık Avı Turu ve Balık Avı Videoları - Tut Bırak Balık Avları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir