Gönül – Menderes – Rapala ile Sinarit Avı

debug=

Rapala ile Sinarit Avı

Yine bir 18 Mayıs gelmişti. 18 Mayıs benim yaş günüm olduğundan, balık avı turu rezervasyonumuz yoksa Gönül ile balık avına çıkarız ve genellikle de Sinarit avı yaparız. Bu günde bir Sinarit avı hayaliyle, Adrasan Sahilinden denize açıldık. Önce kısa bir süre yemlik Palamut için yüzey sırtısı çektik. Adrasan Fenerinin açığında, dip Rapalaları ile dip sırtısı çekmek için takımları değiştirerek yola devam ettik.

Hava güzel, deniz sakindi. Keyifle suları yararak, Sulu Ada istikametine doğru yol aldık. Yolda balon Balıkları ve birkaç büyük balıktan başka vuran olmadı. Büyük balıkları çekmek kısmet olmadı. Bir balık yakalayamadan Sulu adanın karşısına kadar geldik. Hava çok sakin ve deniz durgun olduğu için Sulu Adaya geçmeyip, Beş Adalara doğru yolumuza devam etme kararı aldık. Hazır hava güzelken, Beş Adalarda şansımızı denemek istiyorduk.

Beş Adalar yolunda oltaları yoklayanlar oldu, ama takılmadı. Beş adalarda kısa bir süre dolaştıktan sonra dönüşe geçtik. Tam balık havası olmasına rağmen balık almadığımıza hayıflanarak ilerlerken, Gelidonya Fenerinin önünde Kaloma hızla akmaya başladı. “İşte Sinarit geldi” dedim. Gönül bana çıkışıyordu. “Sinarit geldiğini nerden biliyorsun” diye. “Balığın çekişine baksana, çok hızlı çekti. Hem 18 Mayıs da bize başka balık geliyor mu?” diye sorarken, aynı zamanda tekneyi taşlardan uzaklaştırmak için dışa doğru almaya başlamıştım. Balık hem çekiştirip kalomayı boşaltıyor, mende kafa vuruyordu. “Hadi Sinarit’i çek” diyerek oltayı Gönül’e verdi. O oltayı çekerken, bende tekneyi derin suya almaya çalışıyordum. Tekneyi açık suya alınca motoru durdurup, mücadeleye eşlik ettim. Sinarit’in mücadelesi çok uzun sürmedi. Balık biraz küçük gibiydi. Birazdan teknenin altından parıldayarak gelmeye başladı. Denizdeki görüntüsü çok güzeldi. Sinarit avlamak her zaman olduğu gibi çok mutluluk vericiydi. Balık avı turunun en değerli avı Sinarit olduğunu düşünenlerden olarak, bu en değerli avlarımız arasında yerini alacaktı.

 

 

Bir önceki yazımız olan CANLI BALIK başlıklı makalemizde Akya Oltası, Akya Oltası Videosu ve Canlı Balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir