DUALARLA GELEN BUYUK BALIK AVI

Dualarla Gelen Büyük Balık Avı :

AKYA AVI VIDEOSU

Ali ve Burak ile sabah erkenden Ankara simitleriyle eşliğinde kahvaltı yaparak balık avına başlamıştık. İlk Palamutları Adrasan Koyu içinde avladık. Koyda fazla oyalanmadan yönümüzü Sulu Adaya çevirdik. Sulu Adaya doğru yol alırken, Palamut avımız devam etti. Hava güzel, deniz sakindi. Güzel bir av günü olacağı havanın güzelliğinden belliydi. Sulu Adada da birkaç tur attıktan sonra, Sulu Adanın açığına çıkarak Akya oltalarını hazırlamaya başladık.

Bugünkü balık avı turunda Akya avını Burak’ın yapmasını istiyordum. Sohbet arasında konuşurken Ali “Menderes abi bugün Akya, Burak’a kısmet olsun” diye dua ettim demişti. Ali ile düşüncelerimiz aynıydı. Burak’ın da isteği bu yöndeydi. Artık üç kişi aynı şeyi isteyince olurmuş. Bizde azimle Akya avı için dolaşıyorduk. Biz dolaşırken öğlen olmuştu. Her zamanki rotadan ayrılıp Sulu Adanın boğazını çekmeye, oradan da Kelleci Koyuna doğru gitmeye karar verdik.

Akya avlama inadım tutmuştu. Boğazın ortalarında bir yerde yönümüz Kelleci Koyuna doğruyken doksan derecelik bir dönüşle boğazı ortaladım. Vitesi boşa aldım. Oltalar biraz dip yapsın istiyordum. Oltalar dip yapınca motoru vitese takıp gaz verdim. Ani hareket bereket getirdi. Akya oltaya yapışmış, kaloma akmaya başlamıştı. Burak sevinçten havalara uçuyordu. Heyecandan ne yapacağını unutmuştu. Ali hemen müdahale ederek, Burak’ın kendine gelmesine fırsat tanıdı. Bu arada, şoka giren Akya da şoktan çıkmıştı. Mücadele çetin bir şekilde sürüyordu. Yorulan oltayı diğerine vererek dinleniyor, sonra yeniden oltayı alıyordu.

Yarım saatten fazla süren bir uğraştan sonra takımlar gözüktü. Ali takımı alarak çekmeye başladı. Balık tekneye doğru yükselerek geldi. Teknenin yanına geldiğinde yanaklamaya çalıştım. Ama balık yan vermeyince kuyruğundan tutarak tekneye aldım. Balık artık teknedeydi. Burak’ın heyecanı da doruktaydı. İlk Akya avını elinde tutmanın sevincini ve heyecanını birlikte yaşıyordu.

Dualarla Gelen Büyük Balık Avı 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir