DIP YAPTIRINCA UFACIK RAPALALARA SINARIT VE BARAKUDA ATLADI

Dip Yaptırınca Ufacık Rapalalara Sinarit Ve Barakuda Atladı :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]

DIP YAPTIRINCA UFACIK RAPALALARA SINARIT VE BARAKUDA ATLADI

Genellikle senenin bu aylarında Palamut avlamak zordur. Bu sebeple yemli dip sırtısı yapmaktan vazgeçip, Sulu Ada açıklarında Jigging yapmaya karar verdik. Sulu Ada‘ya giderken de “her şeye rağmen Palamuta bakalım” dedim. Palamut avlayabilirsek Akya için yemli dip oltası yapma şansımız olacaktı. Böylece olasılığımız çoğalacaktı. Fırsat varsa alternatif av olasılıklarını değerlendirmekte fayda vardır.

DIP YAPTIRINCA UFACIK RAPALALARA SINARIT VE BARAKUDA ATLADI

Sulu Adaya geldiğimizde halen daha bir Palamut avı yapamamıştık. Sulu Adanın , Adrasan tarafına bakan yüzünde bir taş var. Orada genellikle Akya yavruları ve büyük Sinaritler olur. Özellikle Akya yavruları için tekneyi iyice yavaşlattım. Oltalar dibe çökmeye başladı. Oltalar tam taşın hizasına geldiğinde, arkama döndüm “tam şimdi” dedim. Daha önüme yeni dönmüştüm. Kaloma hızla boşalmaya başladı. Kısa süren bir kaloma akışından sonra olta hafifledi. Balık hala oltadaydı. Baktım kaloma hafif yolla akmaya devam etmiyor “bu balık Barakuda” dedim. Teknede bir sevinç dalgası yükseldi.

Tam biz Barakuda için sevinirken diğer oltanın kaloması çok daha şiddetle akmaya başladı. Ama kaloma duracak gibi değildi. Teknedeki heyecan ve adrenalin doruğa çıktı. Kalomanın hızına bakılacak olursa bu Sinarit‘e benziyordu. Bu balık Sinarit ise biraz daha dalarsa taşa gireceği kesindi. Hemen tekneyi taşlardan biraz açtım. Sinarit biraz yavaşlar gibi olunca kaloma‘yı bir tık sıktım. İki arkadaş şaşkınlıkla birbirlerine bakarak sevinç içinde oltaları çekmeye devam ettiler. Önce Barakuda teknenin yanında gözüktü. Hemen uzanıp Barakuda‘yı tekneye aldık. Artık bütün dikkatimiz çekmekte olduğumuz ve Sinarit olduğunu düşündüğümüz balıktaydı. Ara sıra kalomaya asılıyordu. Çıkrıktaki ipe baktım. Pek fazla kalmamıştı. Sinarit suda gözükmeye başladı. Gelen Sinaritti. Teknenin yanına geldiğinde dikkatlice tekneye aldık.

DIP YAPTIRINCA UFACIK RAPALALARA SINARIT VE BARAKUDA ATLADI

Aynı anda hem 1,5 kg Barakuda‘yı, hem de 4 kg. Sinariti çekmiştik. Üstelikte 7 cm. lik Palamut rapalasıyla. Çok büyük kısmetti.

DIP YAPTIRINCA UFACIK RAPALALARA SINARIT VE BARAKUDA ATLADI

MAVI ORKINOS AVI

Ufak rapalayla trofe Akya avı videosuhttps://youtu.be/luk3K0s-hqI

Dip Yaptırınca Ufacık Rapalalara Sinarit Ve Barakuda Atladı 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni)

8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi.
1989 – 1995 senelerinde bankacılık. 1995 – 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim’de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan’da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.

Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir