DIP SIRTISI ILE FANGRI VE AKYA AVI

Dip Sırtısı ile Fangri Ve Akya Avı :

debug=

Akya ve Fangri Avı – 

Suat her sene iki veya üç defa balık avı turlarımıza katılır. Şimdiye kadar değişik arkadaşlarla katıldığı balık avı turlarında pek çok büyük balık yakalandı. Bu sefer, ailesiyle tura katıldı. Sabah doğrudan Sulu Ada‘ya gittik. Yolda yüzey rapalasıyla Palamut avı yaptık.

Saat 10.00 gibi Palamutu yem yaptığımız dip oltamızla Akya için dolaşmaya başladık. 12.00 de öğle molası verdik. Suat ve ailesi Sulu Adanın beyaz kumlu sahilinde denizin tadını çıkardılar. Yemeğimizi yedik, dinlendik.

15.30 da öğleden sonraki turumuza başladık. Saat 16.00 gibi umutlar azalıp Adrasan‘a dönme düşüncesi dudaklardan dökülürken olta hızla gerildi. Kaloma akmaya başladı. Bir anda üzerimizdeki ölü toprağı kalktı ve yerini coşku aldı. “İşte, Akya” dedik. 20 dakikalık uğraştan sonra balık gücünü kaybetmeye başlayınca, gelen balığın Akya olmadığına kanaat getirdik. Sinarit miydi? Acaba neydi? Birazdan balık gözüktü. Sinarit değildi. Rengi kırmızıydı. Teknenin yanına gelip de tekneye alırken Fangri olduğunu gördük. Fangri’yi her zaman yakalamak ne mümkün.

Fangri avından sonra, yeniden Akya oltasını hazırladık. Pozisyonumuzu alıp oltayı suya bıraktık. Hemen hemen Fangri‘yi aldığımız rotada oltayı çekiyorduk. Bir ara sohbete fazla dalmışız. Birde baktım taşlara çok yaklaşmışız. Oltalar neredeyse taşlara takıldı, takılacak. Hemen gaz verdim. Tekne, taşların açığına doğru yönelirken, kaloma hızla akmaya başladı. Suat’tan oltayı kontrol etmek için istedim. Acaba, taşlara mı takılmıştık? Hayır, bu balıktı. Suat oltayı sararken ben de tekneyi taşlardan uzaklaştırdım. 25 dakika sonra Akya teknenin altında parıldamaya başladı. Suat ve ailesinin sevincine diyecek yoktu. Balığı tekneye aldık. Oltaları topladık. Adrasan‘ın yolunu tuttuk. Karaya çıkarken Suat’ın sevinci doruk yapmıştı. Nede olsa hayatının en iyi avını yapmıştı.

Dip Sırtısı ile Fangri Ve Akya Avı

Video Link’i:  http://youtu.be/cxNt1B3LJbo


 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir