DIP RAPALASIYLA AVLADIGIMIZ LAGOSU TUT BIRAK YONTEMINE UYGUL OLARAK SALDIK

Dip Rapalasıyla Avladığımız Lagosu Tut Bırak Yöntemine Uygun Olarak Saldık :

Lagos Avı Videosu

Murat ile birkaç günlük balık avı turu planlamıştık.  İlk gün Murat’ın eşi Büşra ve ufak kızları da tura katılmıştı. Hava şartları, Büşra ve kızları için çok uygun olmadığı için, sonraki günlerde tura katılmamışlardı.

İki gündür sabah turlarında bir sonuç almayınca, üçüncü gün öğleden sonra turu yapmaya karar verdik. Öğlen 16.00 gibi Adrasan Sahilinden tekneye binerek Sulu Ada istikametine doğru hareket ettik. Adrasan Koyu içinde yüzey rapalasıyla Palamut avı yapmaya çalıştık. Adrasan Koyunda Palamut avı yapamayınca, Adrasan Fenerinden sonra yüzey sırtılarını topladık. Palamut avından umut keserek, dip rapalası ile dip sırtısı yapmaya karar verdik. 9 -11 cm dip rapalasından oluşan dip takımlarını hazırlayarak, dip sırtısı çekmeye başladık. Henüz beş dakika olmadan kaloma akmaya başladı. Oltanın çekmesine bakılacak olursa Balon Balığı gelmişti. Balon Balığını denize bırakıp, yolumuza devam ettik.

İki günden beri oltalar boş dolaşınca, Balon Balığı bile heyecan yaratmıştı. Balon Balığı heyecanlandırdığı gibi, umutlandırmıştı da. O umutla tekrar dip sırtısı çekmeye başladık. Artık, balık geleceğine daha çok inanmaya başlamıştık.

Yolda Suat Yiğit ve Namık Vatansever’e rastladık. Onlarda bir balıkçı teknesi ile balığa çıkmışlardı. Onlarla selamlaşıp biraz ilerlediğimizde, oltanın kaloması yeniden hızla akmaya başladı. Murat “bu kaloma hızına bakılacak olursa, bu gelen Balon Balığı değil” dediğimde, Murat heyecanla oltasını sarmaya başlamıştı. Zaman zaman balık asıldıkça, Murat keyifleniyordu. Biraz sonra balık tekneye yaklaştığında gelen balığın, Kum Lagosu – Kum Gridası olduğunu gördük. Kum Lagosunu görünce Murat çok sevindi. Üç günlük dolaşmanın sonunda Kum Lagosu avlamıştık. Kum Lagosunu tekneye aldığımızda, Murat’ın keyfine diyecek yoktu.

Dip Rapalasıyla Avladığımız Lagosu Tut Bırak Yöntemine Uygun Olarak Saldık

Dip Rapalasıyla Avladığımız Lagosu Tut Bırak Yöntemine Uygun Olarak Geri Saldık


 

 

Bir önceki yazımız olan DIP RAPALASIYLA LAGOS AVI başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Balık Avı ve Balık Avı Hikayeleri - Lagos Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir