DIP RAPALASI ILE SINARIT AVI SEVINDIRDI

Dip Rapalası ile Sinarit Avı Sevindirdi :

 Sinarit Avı Videosu – Dip rapalasıyla Sinarit Avı

Mevsim kış olduğu için bu dönemde iyi hava bulup balık avına çıkmak zor oluyor. İyi havanın olduğu günler de hep hafta içine denk geliyor. Bu balık avı karar verip iyi hava bulduğumuz günlerdendi. Hava gerçekten çok güzeldi. Güzel bir havada tekneyi kıyıdan denize indirmek ve balık avından dönünce tekrar karaya almakta kolay oluyor. Böyle güzel bir günde sabah erkenden Adrasan Sahilinden tekneyi denize indirdik. Kıyıdan biraz açılınca, balık avı çeşitliliğimizi arttırmak için önce Palamut avı ile başladık. Eğer Palamut avı yapabilirsek Akya avı şansımızı deneyecektik. Bir süre Palamut avı için yüzey rapalası ile sırtı yaptık. Palamut avı yapamayınca hiç vakit kaybetmeden 9 – 11 cm dip rapalası kullandığımız, dip takımları ile dip sırtısı çekmeye başladık.

Kış dönemi Sinarit ve Lagosların kıyılara yaklaştıkları bir dönemdir. Özellikle Sinaritler birkaç metre derinliklere girerek av yapmaya çalışır. Bu yüzden kış ayları Sinarit avına en uygun zamanlardır. Sinaritler sular ısındıkça daha derin serin sulara doğru çekilirler. Suyun sıcak olduğu zamanlarda genellikle sabah serinliğinde av yapmak için ve akşam gün batımında ise hem av yapmak, hem de gecelemek için kıyılara yanaşır. Bunun dışında açık suda vakit geçirir.

Sinaritin kıyılara yakın olduğunu bildiğim bu kış ayında, 10 -30 m aralığında dip rapalası ile dip sırtısı çekmek Sinarit avı için en doğru yöntem olacaktı. Dip sırtısı ile dolaşmaya ve kıyıları tarayarak kısmetimizi aramaya başladık. Kısmet bizimle,Çoban Limanının içinde buluştu. Tam Çoban Limanından, Karataş Yalısına doğru döndüğüm sırada kaloma hızla akmaya başladı. Kaloma ne güzel boşalıyordu. Tekneyi açığa alıp Sinarit ile mücadeleye başladık. 15 -20 dakikalık çetin mücadeleden sonra Sinarit teknede ellerimizin arasındaydı. İşte, balık avı buydu.

Dip Rapalası ile Sinarit Avı Sevindirdi

 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir