BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR

Büyük Balık Bolluğu Ancak Böyle Yaşanır :

Murat, bu balık avı turuna Akya avı aşkıyla yanıp tutuşur bir şekilde gelmişti. Kısmetine hava ve deniz çok güzeldi. Sabah Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldığımızda, içimizde Akya avlayacağımıza dair büyük bir umut vardı. Bu umudumuzu, Palamut avının bolluğu ve devamlılığı daha da arttırmıştı. Murat, “bu kadar Palamut avından sonra, Akya avlayacağız” diyordu.

Son günlerde Akya avlamak için hep Pırasalı Ada yönüne girmek isteği duyuyorduk. Daha önceki balık avı turlarında, Murat ile hep Sulu Ada istikametini çekmiştik. Gemliyik Koyunun açığında durduk. Akya oltasını hazırlayıp, Akya avı için yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Her iki Akya oltasını da sırayla, denizin mavi derinliklerinde Akya’larla buluşmak üzere bıraktık. Akya avlamak konusunda o kadar kararlıydık ki, birisi “ne yapıyorsunuz” dese. Hiç düşünmeden ikimiz de “Akya avlayacağız” derdik. Hiç bir balık avı turunda, bu kadar Akya avlayacağımız  konusunda emin olmamıştık. Sanki içimiz Akya avlamak isteğiyle dolmuş, taşıyordu. Bu nasıl bir histi.

Oltalarımız mavi derinliklerde sırtı çekerek dolaşırken, birbirimize “bugün Akya avlayacağız. Bugün mutlaka Akya avlamalıyız” diyorduk. Sohbet ederek Gemliyik Koyuna iyice yaklaştığım esnada benim kaloma hızla boşalmaya başladı. Murat’tan oltasını hızla toplamasını istediğimde, Akya ile mücadeleye başlamıştım.

İlk avladığımız Akya, on dakikalık uğraştan sonra oltadan ayrıldı. Yemi tazeleyip oltaları  yeniden denize bırakırken aynı takıma iki Akya aynı anda yapıştı. İlk defa aynı takımda iki Akya birden çektik.

Daha çok vaktimiz olduğu ve hevesimizi de alamadığımız için balık avına devam etmeye karar verdik. Tut bırak yöntemine uygun bir şekilde av yapacaktık. Avladığımız dördüncü Akya’yı bırakmak üzere kancalardan kurtarırken, bir kancanın gözüne girdiğini görünce, bırakmaktan vazgeçtik. Akya’yı tekneye aldığımızda bu Akya’nın kaçırdığımız ilk Akya olduğunu fark ettik. Kısmet…

Büyük Balık Bolluğu Ancak Böyle Yaşanır


 

 

Bir önceki yazımız olan AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Akya Avı ve Akya Avı Hayali hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir