BU BALIK AVIYLA BUYUK BALIK AVLAYACAKLARINA DAIR UMUTLARI ARTTI

Bu Balık Avıyla Büyük Balık Avlayacaklarına Dair Umutları Arttı :

Balık avı turunu saat 06.30 da başladı. Saygın ile Onur kendi rapala ve oltasını hazırlamaya başlamıştı. Onlar oltaları denize bıraktıklarında, çay eşliğinde, sohbette başlamıştı. Sohbet arasında ben de, Palamut çapari’sini hazırlayıp denize bıraktım. Yönümüz Sulu Adaydı.

Hacivat Burnunun açığından geçerken kalomalar boşalmaya başladı. Oltaları sarmaya başladık. Yazılı Orkinoslar iri gibiydi. İyi mücadele oluyordu. Saygın bir kilo civarı bir Yazılı Orkinos çekti. Onur’un balık Saygının olduğu taraftan geliyordu. Onur rahat çeksin diye yer değiştirdiler. Biraz sonra Onurun Yazılı Orkinos’ta teknedeydi. İki balıkta bir kilo civarı olduğundan Akya için yem olacakmış gibi gözükmüyordu. Yazılı Orkinoslar, Akya için yem olamayacak kadar büyükte olsa da, akşama güzel bir yemek olmaya namzetti. Av keyfi de cabası.

Sulu Adaya vardığımızda, yemlik balıkları orada avladık. Orada da birkaç Yazılı Orkinos avladıktan sonra Sulu Adanın açığına çıkarak, Akya oltasının hazırlığına başladık. Oltalar hazır olunca denize bıraktık. Rölanti hızında dolaşarak yemli dip sırtı yaptık. Bu kadar Yazılı Orkinos ve Palamut varken mutlaka Akya’da olmalıydı. Saat 12.00 ye kadar dolaşmamıza rağmen Akya avı yapamadık.

Öğlen biraz jigging yaptık. Jigging den sonra Amerikan koyunda mola vermek için oltaları toplayıp karşı sahile geçtik. Amerikan koyunda denize girdik, yemek yedik, sonra uzanıp biraz uyuduk. Öğle molasında yarım saatlik uyku bile, insanı dinlendirmek için yetiyor. Buradaki uykudan sonra insan, sabah tekneye yeni biniyormuş gibi dinlenmiş oluyor.

Öğle molasından sonra tekra Sulu Adaya geçerek, akşam suyunu çektik. Bu balık avı turunda, Akya bize yüzünü göstermedi. Artık yorulmuştuk. Bize de Adrasan Koyunun yolunu tutmak düşmüştü.

Bu Balık Avıyla Büyük Balık Avlayacaklarına Dair Umutları Arttı 

Bir önceki yazımız olan ADRASAN BUNGALOW başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan Bungalow ve Adrasan Otelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni)

8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi.
1989 – 1995 senelerinde bankacılık. 1995 – 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim’de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan’da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.

Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir