BALIK AVINDA PAYLASMAYI BILENIN OLTASI HIC BOS KALMAZ

Balık Avında Paylaşmayı Bilenin Oltası Hiç Boş Kalmaz

Ali Bağcı 13 senedir balık avı turlarımıza katılır. Her sene 6 – 12 tur alır. Her tura bir başka arkadaşını getirerek onun da büyük balıkla tanışmasına vesile olur. Ali’nin sayesinde pek çok kişi büyük balık avı yapma şansını elde etmiştir. Geçen 13 sene boyunca pek çok değerli ava imza atmıştır. Balık avı tur geçmişimizin pek çok rekoruna sahiptir. Bunlardan en önemlileri: En hızlı balık avlama rekoru. Yemi dibe bırakır bırakmaz Akya oltadaydı. En büyük balıkla mücadele etme rekoru. Tahmini 50 – 70 Kg Akya ile bir saatten fazla mücadele ettikten sonra üçlü kancanın 0,90 ip misinası koptu. En büyük Sinarit Rekoru 6,2 Kg dı. 1,5 m boyunda Trompet Balığı ve bunun gibi pek çok ilginç av yaptık.

Bence Ali Bağcının bu kadar kısmetli olmasındaki temel sebep paylaşmayı bilmesidir. O başkasının bu değerlerden faydalanmasını sağladıkça, Allah’da ona daha fazlasını verdi. Vermeye de devam ediyor.

Hayatım boyunca öğrendiğim en önemli şeylerden biri de paylaşmanın gücü oldu. Ali örneğinde de olduğu gibi. Gönülden paylaşan bir kimse, Allah tarafından verdiğinden çok daha fazlasıyla ödüllendirilir. Bu ödül onu cimri yapacağına, aksine daha da cömert yapar. Genelde beklemediği bir ödülle karşılaşan kimsenin hızla cimrileştiğine şahit oluruz. Cimri olmakla kalmaz, her şeyin kendisinin olmasını ister. Üstelik bunu hak olarak görmeye başlar. Bu olguyu kibir izler. Oysa paylaşan insanlarda durum farklıdır. Bu kimseler Allah’ın dağıtım elemanları gibi çalışırlar. Bundan büyük bir keyif alırlar. Bu keyif onlarda tutkuya dönüşebilir. O zamanda “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” olurlar. Her işte olduğu gibi bu işi de abartmamak gerekir. Ölçülü olmak en doğrusudur.

Ali bu konuda da ölçülü olmayı başaranlardandır. Amacı her arkadaşının büyük balıkla tanışmasıdır. Büyük balıkla tanışan arkadaşlarının yerine yenilerini davet eder. Böylece yeni arkadaşlarının coşkusunu oda hisseder. Böylece balık avı hepimiz için hep heyecan verici olarak kalır. Daha önce büyük balık avı yapan arkadaşlarıyla ise daha büyüklerin avını yapmak için gelir. Bu sene bu amaçlarını da gerçekleştirme fırsatını buldu.

Bu sene Ali’nin avlarında büyük balık yakalama sezonu oldu. Peş peşe avlarda 32 ve 35 Kg balıklar avladık.

Bir önceki yazımız olan KACAN AKYA ICIN UZULME GELEN AKYA ICIN SUKRET başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Bereketi ve Antalya Balık Avı Turu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir