BALIK AVINDA GELECEGE DAIR KISMETLERINI TEST ETTILER

Balık Avında Geleceğe Dair Kısmetlerini Test Ettiler :

debug=

Balık avı turu, tur şekli; yüzey rapalasıyla, Yazılı Orkinos ve Palamut avı.

Murat ve Ayça, yıllardır balık avı turlarımıza katılırlar. Muratlarla genellikle, Barakuda avı yapardık. Bu balık avı turu, Yazılı Orkinos ve Palamut avı yaparak geçti.

Balık avı için sabah erken, Adrasan sahilinin sol tarafında, Musa Dağının eteklerinde, teknenin demirli olduğu sahilde buluştuk. Sahilden 200 m açıldıktan sonra, 7 cm yüzey rapalalarından oluşan takımlarımızı denize bıraktık. Daha 100 – 150 m gitmeden ilk Yazılı Orkinoslar oltaya takılmaya başladı. Balık avı, keyifle başlamıştı. Bir süre koy içinde Yazılı Orkinos için dolaştık. Bazı dönemler, Akya için Yazılı Orkinos avı yaparken oltalarımıza gerçek Palamut ta gelir. Akdeniz’de yaptığımız balık avı turlarında, üç değişik türe denk geldim. Geçen sene, Palamut’un bir türü, yaklaşık altmış gün kadar, ara ara Adrasan kıyılarından geçiş yaptı. Bu Palamutları, ilk olarak Haziranda avlamaya başladığımızda, 300 -400 gr civarındayken, ağustos ayında avladıklarımız Palamutlar, bir kilo civarına ulaşmıştı. Bazı balık avı turlarında karışık yapıp, Yazılı Orkinos, Palamut ve Tombik avlayabiliyoruz.

Koyda yeterince Yazılı Orkinos avlayınca, yönümüzü Pırasalı Adaya çevirmiştik. Amacımız; Pırasalı Adada, yemlik olarak avladığımız Yazılı Orkinosları, Akya için dip oltası olarak hazırlayarak, sırtı çekmekti. Pırasalı Adaya varınca, yemlik Yazılı Orkinosları, dip oltası olarak hazırlayıp, denize bıraktık. Öğlene kadar Pırasalı Ada civarında Akya için, yemli dip sırtısı çekmeye devam ettik. Hava güzel av keyifli geçiyordu. Biz devamlı sohbet halinde olduğumuzdan vaktin nasıl geçtiğinin farkında değildik. Güneşin artık yakıcı olmaya başlamasıyla, öğlen olduğunun farkına vararak. Akseki Koyuna doğru dümen tuttuk. Akseki Koyunda öğle molası verdiğimizde, herkes denizde serinlemeye çalışıyordu. Koyda deniz çarşaf gibiydi. Deniz çok davetkardı. Keyfimiz yerindeydi. Akya avlayamamıştık ama, bir sürü Yazılı Orkinos ve Palamut avlamıştık.

Uzun bir öğle molasından sonra, Öğleden sonra bir süre daha balık avı yaptık. Denizde bu kadar çok yazılı Orkinos ve Palamut varken Akya’nın da çok iyi av veriyor olması gerekirdi. Belki de, Akya karnını doyurup, derin sulara çekilmişti. Bütün gayretlerimize rağmen Akya avı yapamayınca, fazla oyalanmadan, Yazılı Orkinos ve Palamut avımızın verdiği mutlulukla geri dönüşe geçtik.

Tur boyunca Murat ile Ayça, Beni Mordoğan da yapılacak orkinos avı turnuvasına, beraberce katılmam konusunda, ikna etmeye çalıştılar. Ekim ayının ilk haftasında yapılacak dört günlük bir turnuva katılmamın, iş yoğunluğu ve rezervasyonlar dolayısıyla mümkün olmadığını söyledim durdum. Daha sonraki günlerde, rezervasyonlarımı ayarlayıp, turnuvaya, onlarla katılmaya olur verdim, ama ekimin ilk haftası geldiğinde, Murat ve Ayça’dan ses çıkmadı…?

Balık Avında Geleceğe Dair Kısmetlerini Test Ettiler

Balık Avında Geleceğe Dair Kısmetlerini Test Ettiler 

Bir önceki yazımız olan ADRASAN - ANTALYA başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan - Antalya ve Adrasan - Ekonomi ve Alternatif Turizm Faaliyetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir