BALIK AVI YEMLIK BALIKLA BASLADI BUYUK BALIKLA BITTI

Balık Avı Yemlik Balıkla Başladı Büyük Balıkla Bitti :

Palamut Avi Videosu

Akif Cengiz – Elif Ceylandag – Palamut avı

İlk günün ilk balıklarından olan bu Palamut, Akya avı için yem olacak balıklardandı. Sabah Adrasan Fenerinin açığında aldığımız Palamut avlarından sonra, Sulu Adada tekrar Palamut avı yapmaya başladık. Palamut avı sabah erkenden biraz yavaş başlamıştı. Sulu Adaya yanaşırken durum değişmeye başladı. Sulu Adada, Palamut avı bolluğu vardı. Bir ara Sulu Adaya yaklaşırken 1 Kg civarı değişik bir Palamut da avladık. Bu tür Palamutları her zaman avlamak mümkün olmamaktadır. Kara deniz Palamut’u ise, mart-mayıs döneminde avlanabilmektedir.

En çok Palamut avını Sulu Adanın açık kısmında yapmıştık. Bu kadar Palamut avı yapınca, başka yere girmeden burada Akya avı için olta atmanın daha doğru olacağına karar verdik.

Akya oltasını hazırlayıp, Palamut avı yaptığımız bölgenin dışını çekmeye başladık. On dakika olmadan Elif’in elindeki çıkrık oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. Boşalmanın şiddetine bakılacak olursa, kancalar balığa karın veya sırt bölgelerinden geçmediyse, çok büyük bir Akya’ydı. Teknenin rölanti hızında Akya’yı taşlık kısımdan dışa doğru alarak, büyük balık avı mücadelemize hep beraber devam ettik. Her halde hepimiz iki, üç tur oltayı çektik. Bu şekilde ava devam etmiş olmamıza rağmen yinede mücadele yorucuydu. Ama büyük balık avı yapmak isteyince böyle yorgunluklar avcının severek katlanacağı yorgunluklardandır. Keşke bütün yorgunluklar böyle olsa.

Sonunda 30 Kg REKOR bir Akya avı yaptık. Güzel bir Palamut, 30 Kg REKOR Akya avı yapmak için yeterli olmuştu.

Her isteyene, böyle güzel REKOR Akya avları temenni ederim.

Balık Avı Yemlik Balıkla Başladı Büyük Balıkla Bitti


 

 

Bir önceki yazımız olan AKYA AVI YAPMAK ICIN YEMLIK PALAMUT AVI başlıklı makalemizde Akya Avı Yapmak İçin Yemlik Palamut Avı, Balık Avı ve Balık Avı Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir