Balık Avı Videoları – İlginc Baliklar

Balık Avı Videoları – İlginç Balıklar :

Balık Avı Videoları – iskorpit ve Trakonya Balığı Avı Videosu

Balık avı turuna, Ali’nin getirdiği Ankara Simitleri eşliğinde kahvaltı yaparak başladık. Yüzey sırtıları denizde, Palamut avı yaparak, Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Sulu Ada yolunda, sohbet çok iyiydi. Ama Palamutlar, bugün bize yüz vermedi.

Sulu Adaya vardığımızda, Palamut avı yapamayınca, Jigging yapmak için açığa gittik. Bir süre jigging yöntemi ile balık avı denedik. Ali, jigging yöntemi ile, Balon Balıkları dışında balık avı yapamayınca, jigging yöntemine pek ısınamadı.  Burak, jigging ile balık avına daha sıcak baktığı için, biraz daha dayandı. Ama, Ali bırakınca, o da çabucak yorulup, dip oltası ile balık avına döndü. Takım çantasından takımlarını çıkardı. Ali’ye bir takım, kendine bir takım yaptı. Ben jigging yapmaya devam ederken, onlarda ufak balık için, yemli dip oltası attılar.

Yemli oltada bu balık avı turu, Burak’ın av günü oldu. Burak’ın oltasına devamlı değişik balıklar geliyordu. Bir ara, Sulu Adanın Kuzey doğu ucuna iyice sokulup, 70 m  bakarken, Burak’ın kamış iyice eğildi. Burak “benim oltaya büyük bir şey geldi” dedi. Oltayı çekmeye başlayınca, pür dikkat Burak’ı izlemeye başladık. Burak oltayı çekerken, kamış denize doğru eğildikçe, Burak’ın keyfi de yerine geliyordu. Birazdan balık teknenin altında gözükmeye başladı. Rengi kırmızı olan bir balık yukarı doğru geliyordu. Balığın rengini ilk gördüğümde “İskorpit Balığı” dedim. Balık tekneye geldiğinde, biraz bocaladım. “Acaba, Orfoz familyasından kırmızı renkli bir üye mi?” diye.

İskorpit Balığı avımızı bırakmaya karar verince, Burak eldiveni eline geçirerek, İskorpit Balığını oltadan çıkararak, denize bıraktı. İskorpit biraz durakladıktan sonra, derinlere doğru inmeye başladı.

Daha sonradan öğrendik ki, bizim İskorpit Balığı meğerse Lipsos Balığıymış.

Bu balık avı turu; TUT BIRAK İSKORPİT BALIĞI AVI oldu.

Balık Avı Videoları – İlginç Balıklar

 

Bir önceki yazımız olan Balık Avı Videoları - Rekor Akya Avı başlıklı makalemizde Akya Avı Videoları, Akya Avı Videosu ve Balık Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir