Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi :

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

Balık avı yapan birini gördüğümüzde ona iyi dileklerimizi iletmek için “rastgele” deriz. Bu bir iyi dilek temennisidir. Bu aynı zamanda balık avını en iyi anlatan kelimedir. Balık her zaman rast geldiğinde ancak avlanabilir. Bunun dışında her türlü ustalık anlatımları, balık avı için öncesinde yapılan çalışmaları ve balık oltaya takıldıktan sonra balığı çekmek için uygulanacak tecrübeleri ifade eder. Balığın oltaya yakalanma anı kısmete tabi bir olaydır. Kısmet dışında hiç bir tanımlama balığın oltaya takılmasını anlatmak için yeterlilik ifade eden anlatımlar değildir. Eğer öyle olsaydı, anlatılan yöntemle her seferinde başarılı olunması gerekirdi.

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

Balık Avında Ustalık Neyi İfade Eder

Balık avında ustalık balığın davranışlarını öğrenmekle başlar. Bunun yanında en önemli bilgi deniz, hava ve doğal şartlardaki değişikliklerin balık üzerindeki etkileridir. Bu bilgiler sonsuz bir içeriğe sahip olduğundan bu bilginin ne kadarına ulaştığımız ve ne kadarını balıkçılık tecrübelerimize indirgediğimiz önemlidir. Balık avı için değişken sayısı sonsuz olduğundan, bilgiler her zaman afakidir.

Bir an çok başarılı av yapıyorken bir anda değişen rüzgarla beraber her şey değişebilir. Bir an önce dünyanın en iyi balıkçısı hissi ile balık avlarken bir an sonra hiç bir şey yapamaz hale gelinebilir. Bu durum değişkenlerin olayı ne kadar çabuk etkilediğini ve ne kadar hızlı bir şekilde değişkenlere ayak uydurmak gerektiğini ortaya koymaktadır. Değişimlere ayak uydurabilmek için değişim nedenlerini ve çözüm yollarını bilmek gerekir. Eğe bu bilgi bizde yoksa, yapabileceğimiz önce bildiklerimizi sıra ile denemek, sonrasında da aklımıza geleni denemektir. Hala balık avı yapamıyorsak da, mola vermek gerekir. Durup düşünmek ve yeni yöntemlerle denemeler yapmak gerekir. Belki de o gün balık avından vazgeçmek gerekir.

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

Balık avında ustalık her zaman sonuç verseydi, istediğimiz balıktan istediğimiz sayıda ve istediğimiz zaman diliminde avlıyor olmamız gerekirdi. Bu mümkün olmadığı için ancak balık avından nasibimizle dönebiliriz. Bu sebeple balık avına stres yüklenip gelmek, keyifli geçme ihtimali çok yüksek olan bir avın çileye dönüşmesine sebep olur.

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

BUYUK BALIGI YORMADAN CEKMENIN SONUCLARI NELERDIR

Bu videoda yaşanan ustalık mıdır, kısmet midir:

https://youtu.be/tzBq72PdhYU

Balık Avı Ustalık mı Kısmet mi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir