BALIK AVI TURU

Balık Avı Turu :

Balık Avı Turu (8)  Balık Avı Turu (7)  Balık Avı Turu (5)

Balık Avı Turu İçin Rezervasyon

Adrasan’da büyük balık avı yapmak amacıyla düzenlediğimiz balık avı turuna katılmak isteyenlerin öncelikle, rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Balık avı turu rezervasyon bilgilerini, cep telefonundan kısa mesaj (GSM) olarak gönderebilirsiniz. Balık avı turu rezervasyon mesajınızda;

a- Katılımcı isimleri,
b- Sabah turu veya akşam turu bilgisi,
c- Tarih ve gün bilgisi,
d- Özel olarak belirtmek istediğiniz detay bilginin bulunması gerekir.

Yabancı katılımcıların Tarım İl Müdürlüklerinden avlanma izin belgesi alması gerekir. Bu belgeyi kendileri alabileceği gibi pasaport bilgisine sahip her hangi bir kişi de alabilir. Bu belge üç gün geçerlidir. Tur esnasında mutlaka yanlarında bulunmalıdır.

Bu bilgiler cep telefonumuza kısa mesaj geldiğinde rezervasyon defterimize kaydınızı yaparız. Kayıt işleminden sonra size hesap bilgilerimizi kısa mesaj olarak göndeririz. Bu hesaba ödemenin tamamını havale yapabilirsiniz. Balık avı turu rezervasyon işlemleri yapıldıktan sonra yapılması gereken, balık avı tur tarihini beklemektir.

ÜCRETLER

BALIK AVI TURU

Balık avı tur tarihine birkaç gün kala telefonla irtibata geçerek, son detayları görüşmekte fayda vardır. Bir çok kişiyle değişik detayları konuştuğumuz için bazı özel talepleri kaçırmamak adına son bir görüşme faydalı olmaktadır.

Balık avı turu için sizden; 200 gr. lık Jig, 9-11 cm. metal uzun gagalı dip Rapalası ve 10 adet VMC marka 4.0 üçlü kanca getirmenizi istiyoruz. Jig ve Troling makine ve kamışını, kurşun takımları biz tedarik ediyoruz. Eğer Jig ve/veya Troling makineniz ve kamışınız varsa ve turda kullanmak isterseniz getirebilirsiniz. Ayrıca kişisel ihtiyaçlarınızı, yiyecek ve içeceğinizi, şapka ve güneş koruyucunuzu getirmenizi tavsiye ederiz.

BALIK AVI TURU

Rezervasyon tarihi geldiğinde balık avı turu için Adrasan Sahilinin sol tarafında, Changa ve Sinemis Pansiyonun önünde buluşup, buradan tekneye binerek balık avına başlıyoruz.

Balık Avı Turu (6)  Balık Avı Turu (1)  Balık Avı Turu (2)

Changa ve Sinemis Pansiyonun önüne nasıl gelirsiniz?

Adrasan Meydanına geldiğinizde tabelaları takip ederek sahil istikametine döneceksiniz. Tabelaları atlayıp köy meydanına girdiyseniz jandarma karakolundan sola sahil istikametine dönün. 100 m sonra tabelaları takip ederek gireceğiniz yola bağlanarak sahile gidebilirsiniz.

Sahil istikametine saparak 2 km ilerlediğinizde camiyi ve önünde büyük çınar ağacının bulunduğu kavşağı göreceksiniz. Sola dönerek (Bizim evin bulunduğu yer) 2 km daha yola devam edeceksiniz.

2 km sonra dere kenarına ulaşacaksınız. Dere kenarında Boncuk Marketin tam karşısında, dereyi arabayla geçebileceğiniz bir köprü göreceksiniz. Bu köprüyü arabanızla geçerek 50 m ilerde Changa ve Sinemis Pansiyonun önünde sahile ulaşmış olacaksınız. Burası buluşma noktamız olacak.

BALIK AVI TURU

Balık Avı Turu Yemlik Balık İçin Yüzey Sırtısı Çekerek Başlıyor

Arabayı Changa ve Sinemis Pansiyonun önünde uygun bir yere park ederiz. Sonra, malzemelerimizi eksiksiz bir şekilde tekneye yükleriz. Böylece hasretle beklenen balık avı turuna başlayabiliriz.

Balık avı turu sahilden 300 m açıldığımızda başlar. Önce Palamut için 7 cm yüzey rapalasıyla hazırladığımız yüzey sırtılarının çekeriz. İki tane tur istikametimiz vardır. Ya pırasalı Ada, Ya da Sulu Ada istikameti. Her ikisi de Adrasan’dan 4 – 5 mil uzaktadır.

Yüzey rapalalarından oluşan oltalarımızı çekerek bu iki istikametten birine yol alırız. Yol boyunca Palamut Avı devam eder. Bu seçimi; hava ve rüzgarın durumu, balık yoğunluğu, yapılmak istenilen balık avı tur şekli, kişisel talepler ve bunun gibi etkenler belirler.

BALIK AVI TURU

Balık Avı Turuna Yemli Dip Sırtısıyla Devam Ederiz

Yüzey rapalasından oluşan yüzey takımlarıyla Palamut avı yaparız. Sonra Palamut’u bütün olarak yem yaptığımız yemli dip sırtısı çekme sansımız olacaktır. Yemli dip sırtısıyla temelde Akya avı yapmayı amaçlarız. Akya avının dışında yemli dip sırtısına; Sinarit, Lagos, Fangri, Trança, Wahoo, Barakuda, Lambuka, Domuz Balığı, Trança, Fangri ve Balon Balığı da gelebilir.

Balık Avı Turu (3)  Balık Avı Turu  Balık Avı Turu (10)

Balık Avı Turuna Rapala ile Dip Sırtısıyla Devam Ederiz

Önce Palamut veya Zargana avı yapamaya çalışırız. Eğer katılımcılar dip sırtısı yapmak isterse yemlik balık avıyla hiç uğraşamayabiliriz. Koy Çıkışında dip rapalası kullanarak dip sırtısı ile balık avı turuna devam edebiliriz.

Dip sırtısını 15 – 30 m aralığındaki derinlikte kıyı şeridine paralel giderek yaparız. Tekne hızımız 2 – 4 mil arasıdır. Dip sırtısı suyun 17 – 23 derece arası olduğu zamanlarda daha verimli olur.

Dip rapalasıyla yaptığımız dip sırtısında ağırlıkla Sinarit ve Lagos avı yaparız. Zaman zaman dip sırtısına Sarı Kuyruk Akya, Akya, Lambuka, Barakuda, Wahoo, Domuz (Yasemin) Balığı, Büyük Orkinos, Tral ve Balon Balığı da gelir. Genellikle kış ayları dip sırtısı için daha verimlidir.

BALIK AVI TURU

Dip rapalası ile, dip sırtısı için http://www.adrasanbalik.com/dp-sirtisi/.html link’inden detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Balık Avı Turu Jigging Yöntemiyle Devam Eder

Dip rapalası ile dip sırtısı yapmak yerine balık avı turuna jigging yöntemiyle de devam edebiliriz. Jigging ile balık avı için sakin ve fazla akıntının olmadığı bir deniz uygun olacaktır. Sabah ve akşam saatlerinde Adrasan denizi genellikle sakin olduğundan, jigging ile balık avı yapmak için uygun ortam oluşmaktadır. Bu saatlerin balık zamanı olması jigging avını verimli hale getireceği açıktır.

BALIK AVI TURU

Jigging yöntemi ile balık avı için http://www.adrasanbalik.com/jigging/.html link’inden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Balık Avının Kendine Has Kuralları vardır

BALIK AVI KURALLARI

Bu yöntemleri kullanarak balık avı turu devam ederken en önemli şey, teknede balık avı yaptığımız için balık avı kurallarına uygun davranmamız gerekir. Balık avı kuralları, balık avının sağlıklı ve verimli geçmesi için göz ardı edilmemesi gereken tecrübeler bütünüdür. Balık avı tecrübelerimiz arttıkça, kurallar daha yeni formlara bürünür.

ESIYLE BALIK AVINA GELENIN KISMETI ACIK OLUR

Eşiyle Büyük Balık Avı Keyfinin Videosu:

https://youtu.be/GBKTI-VBv24

Balık Avı Turu

Bir önceki yazımız olan GUN BOYUNCA AVLADIGIMIZ TEK YEM BALIGINI BALON BALIKLARINA KAPTIRDIK başlıklı makalemizde Balığın Azalmasında Kim Suçlu, Balık Avı ve Balık Avı Rezervasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BALIK AVI TURU için 2 cevap

 1. Süleyman Öztürk - Can Soysal der ki:

  Jig yapmak istiyoruz. 2 kişiyiz. Antalya da yaşıyoruz ve çalışıyoruz. Pazarları uygunuz ve balığa çıkmak istiyoruz.
  0533.2379772

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir