BALIK AVI HAYALI ANCAK BALIGA CIKARAK GERCEK OLUR

Akya Avı Videosu

Uzun zamandır düzenlemekte olduğumuz büyük balık avı turlarını internet üzerinden izleyip, bizimle balık avı turuna çıkma hayalleri kuruyorlarmış. Sonunda balık avı turu için rezervasyon yaptırıp, turlara katılma fırsatı bulabilmişler.

Sabahın erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye binerek, Sulu Adanın yolunu tuttuk. Sulu Adaya giderken Palamut avı için yüzey sırtısı çekmemize rağmen, Sulu Adaya kadar hiçbir hareket olmadı. Sulu Adaya vardığımızda, her yerde Palamut ve Yazılı Orkinos oynakları vardı. Bu kadar balığın arasında artık, balık avı yaparız diye düşünüyorduk. Onca balığa rağmen, bir süre sonra iki Yazılı Orkinos aynı anda iki oltaya birden vurdu. Yazılı Orkinosları çektiğimizde iki tane tam yemlik balığımız olmuştu. Bir süre daha yemlik balık için dolaştık. Ama zaman ilerlemeye başlayınca, yemlik balıktan vazgeçmek zorunda kaldık. Bazen oynak yapan sürüler ne kadar çok da olsa, kolay canlı yem buldukları için bizim rapalalara bakmaya biliyorlar. Böyle durumlarda sabırlı olup her türlü yöntemi deneyerek gerekir. Bazen rapala değişikliği, bazen hızın farklılaştırılması, bazen bunların her ikisini de yaparak, yemlik balık avlamak gerekiyor.

Avladığımız iki Yazılı OrkinosAkya oltasında yem yaparak takımları hazırladık ve denize saldık. Bir süre sonra oltalardan birinde ağırlaşma oldu. Oltayı çektiğimizde, yemli Akya oltası ile Lambuka avı yaptığımızı gördük. Yem fazla zarar görmediği için yeniden kullanarak, Akya‘nın peşine düştük. Akya ile buluşmamız, Top Taşın açığında oldu. Birden kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen diğer oltayı toplayarak, Akya‘yı yakalayan arkadaşa yardım edebilir pozisyona geldik. Akya gelen olta ile mücadele başlamışken bende, Akya avı videosunu çekmeye başlamıştım. Arkadaşlar Akya’yı çekmek için uğraşırken, bende rölanti hızında tekneyi taşlık bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyordum. Akya, 15 dakikalık uğraştan sonra teknedeydi. Çektiğimiz Akya, 10 Kg civarıydı. Bu Akya, arkadaşları sevindirmek için yetmişti.


 

 

Bir önceki yazımız olan Birbirini Bırakmayan Yazılı Orkinoslar başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Antalya Balık Avı ve Antalya Balık Avı Turu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir