BALAYINDA BALIK AVI KACAMAGI

balayında balık avı kaçamağı – 

Sabah erkenden Adrasan sahilinde buluşup güneş doğarken denize açılmıştık. Balık avı turu yüzey sırtısı çekerek Yazılı Orkinos avıyla başladı. İlk balıkları Adrasan Koyunun içinde almaya başlamıştık. Balık avı, keyifle başlamıştı. Bir süre koy içinde Yazılı Orkinos için dolaştık. Akya avı için yemlik balık ihtiyacımız vardı.

Koyda yeterince Yazılı Orkinos avlayınca yönümüzü Pırasalı Adaya çevirmiştik. Amacımız; Pırasalı Adada yemli dip sırtısı ile Akya avı yapmaktı. Akya oltalarını hazırlayarak dolaşmaya başladık. Öğlene kadar Pırasalı Ada civarında Akya için dolaştık. Hava güzel av keyifli geçiyordu. Biz devamlı sohbet halinde olduğumuzdan vaktin nasıl geçtiğinin farkında değildik. Güneşin artık yakıcı olmaya başlamasıyla, öğlen olduğunun farkına vararak. Akseki Koyuna doğru dümen kırdık.

Akseki Koyunda öğle molası verdiğimizde, balık avı keyfi, deniz keyfiyle birleşti. Akseki Koyunda deniz çarşaf gibiydi. Deniz çok davetkardı. Keyfimiz yerindeydi. Akya avlayamamıştık. Ama balık avı diğer balık avıyla keyifli ve bereketli geçmişti. Sonuç olarak hem yemlik, hem de yiyecek balığımız vardı.

Uzun bir öğle molasından sonra, Öğleden sonra bir süre daha balık avı yaptık. Denizde bu kadar çok yazılı Orkinos ve Palamut varken Akya’nın da çok iyi av veriyor olması gerekirdi. Anlaşılan bugün bizim Akya kısmetimiz yokmuş. Hiç tasa etmeden elimizdekilere şükrederek geri dönüşe geçtik.

Tur boyunca Murat ile Ayça beni Mordoğan da yapılacak orkinos avı turnuvasına, beraberce katılmam konusunda ikna etmeye çalıştılar. Ekim ayının ilk haftasında yapılacak dört günlük bir turnuva katılmamın, iş yoğunluğu ve rezervasyonlar dolayısıyla mümkün olmadığını söyledim durdum. Daha sonraki günlerde, rezervasyonlarımı ayarlayıp, turnuvaya, onlarla katılmaya olur verdim. Ama ekimin ilk haftası geldiğinde, Murat ve Ayça’dan ses çıkmadı…? 

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir