BAHTI OLANIN AKYA AYAGINA GELIRMIS

Bahtı Olanın Akya Ayağına Gelirmiş :

Akya Avı Videosu

İki sene önce Fatih beyle üç gün boyunca balık avı turu yapmış ve 3 tane trofe Akya avı yapmıştık. İki sene sonra Fatih beyle yine bir balık avı turunda buluşmuştuk. Hava çok güzeldi. Geçen senenin bereketinin verdiği hevesle sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye bindik. Kıyıdan açılınca Palamut için yüzey takımlarımızı denize bıraktık. İlk Palamutları koydan ayrılmadan almaya başladık. Sulu Ada’ya gidene kadar birkaç Palamut daha yakaladık. Sulu Ada’da  bir iki tur attıktan sonra tekneyi biraz açığa aldık. Palamut’u yem yaptığımız yemli Akya oltalarımızı hazırlayıp denize bıraktık. Yavaş yolla, Sulu Adanın her zaman bizden bereketini esirgemediği çevresinde dolaşmaya başladık. Öğlene kadar birkaç hareket oldu. Ama Balon Balıkları olduğunu düşündük. Öğlen arasını Sulu Adanın ufak plajında verdik. Dinlendik, geçen seneden bahsettik ve öğleden sonraki balık avında neler yapmamız gerektiğini konuştuk.

Öğleden sonra saat 15.30 gibi tekrar balık avına döndük. Sulu Adanın etrafından ayrılmak istemiyorduk. Geçen sene bize güzel Akya’lar vermişti. Akşam saat 17.30 da Sulu Ada’dan umudumuzu kesip Adrasan Koyuna yöneldik.

Hacivat Burnunda bir süre Akya’ya baktık. Çok oyalanmayıp ilerledik. Hacivat Burnundan 500 metre ilerde kumsalların önüne geldiğimizde umutlarımız gerçek oldu. Fatih beyin oltasının kaloması hızla boşalmaya başladı. Tekneyi en düşük yoluyla dışa doğru alırken, hızla oltamı toplamaya başladım. Fatih bey geçen senenin tecrübesiyle ve internetten büyük balık avı videolarını seyrederek edindiği tecrübelerle Akya’yı çekmeye çalışıyordu. Tekneyi yeterince dışa alınca motoru durdurdum. Taşlardan uzaklaşmış olmanın verdiği rahatlıkla avımıza odaklandık. Yorulan oltayı diğerine veriyor, balığı yorup tekneye alma çabamız devam ediyordu. 35 – 40 dakika sonra Akya teknenin altına geldi. Teknenin altında daireler çizerek yukarı doğru gelirken çok güzel görünüyordu. Suyun yüzüne geldiğinde son bir tur çizmesini bekledik. Fatih beyin yardımıyla yanaklayarak tekneye aldım. Akya teknedeydi. Balık avı turunun en güzel anı buydu.

Bahtı iyi olanın akya ayağına gelirmiş.

Bahtı Olanın Akya Ayağına Gelirmiş


 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir