AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Aynı oltada cifte Akya Avı Videosu -

Murat Kavcak 26 AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Murat ile çıktığımız balık avı turları içinde balık avlama istek ve inancımızın en fazla olduğu balık avıydı. İsteğimiz ve inancımız boşa çıkmadı. Adrasan Sahilinde buluştuğumuzda Murat çok heyecanlıydı. Uzun zamandır bu balık avı turunu bekliyordu. Bu balık avı turuna, özellikle Akya avlamak için gelmişti. Bir önceki balık avı turunda, denizlerde avlanabilecek en değerli balıklardan biri olan Kum Lagosunu (Kum Gridası), dip rapalası kullandığımız dip oltası ile avlamıştık. Artık Murat yemli Akya oltası kullanarak, Akya avlamak istiyordu.

Murat Kavcak 23 AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Adrasan Sahilinden açılmaya başladığımızda, yem olarak kullanacağımız Palamut avını yapmak için yüzey takımlarını denize salarak sırtı çekmeye başlamıştık. Palamutlar peş peşe gelince, Mutat’ın Akya avlayacağımıza olan inancı da artıyordu. Yeterince yemlik Palamut avı yapınca, sabırsızlıkla Akya avlayacağımız yere gitmek için dümen kırdık.

Murat Kavcak 24 AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Sabahın erken saatleriydi. Yemlik Palamutlarla Akya oltasını hazırlayıp, mavi derinliklere bıraktık. On dakika geçmeden, benin oltanın kaloması boşalmaya başladı. On dakikalık uğraştan sonra balık oltadan ayrıldı. Hiç moralimizi bozmadan, Akya oltasındaki yemleri tazeleyip oltaları salarken, şaşkın bakışlarımız arasında Murat’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen oltamı topladım. Akya avı videosu çekmeye başlamıştım. Bakalım nasıl bir Akya çıkacaktı? Merakımız, iki Akya’nın teknenin yanında dönerek gelmesiyle nihayetlendi. Akya’ları o şaşkınlık içinde nasıl tekneye aldık, hiç hatırlamıyorum. Murat iki Akya’yı teknede görünce, zembereği boşalmış saat gibi şakımaya başladı. Nereden çıktı o nameler? Akya avlamak için bu kadar mı doldun? Evet, nihayet Murat, muradına ermişti. Bir Akya beklerken, iki Akya’ya kavuşarak, Adrasanbalik tarihinde bir ilke de imza atmış oldu. Daha önce hiç aynı oltada iki Akya avlamıştık. Murat’ı bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Kısmeti, hep böyle bol olsun…

Murat Kavcak 30 AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI


 

 

Share and Enjoy:
  • printfriendly AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • digg AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • stumbleupon AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • delicious AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • facebook AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • yahoobuzz AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • twitter AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI
  • googlebookmark AYNI OLTADA IKI AKYA BIRDEN CEKTI

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>