ARZULARININ PESINDE KOSTULAR AKYAYA KAVUSTULAR

Arzularının Peşinde Koştular Akyaya Kavuştular :

Akya Avı Videosu –

Saat 16.00 da denize açıldığımızda hava yeni düzelmişti, bir yandan balık avı yaparken, bir yandan da sohbet ediyorduk. İki arkadaşla gençlik yıllarımız aynı yerde geçmiş. Aynı okulda okumuşuz. Koyu sohbet arasında, Palamut avını takiben, Akya avına geçtik.

Hava şartları bizi Tuzla Koyu civarında tutuğu için o bölgede Akya avı yapmaya karar verdik. Akya oltasını hazırlayınca denize indirip, Tuzla Koyunun açığında dolaşmaya başladık. Güneş dağların arkasında kaybolmuş, hava kararmaya yüz tutmuştu. Artık dönüş yoluna doğru girmiş, Akseki Koyuna doğru yönelmiştim. Genellikle hava kararmadan Akseki Koyunda olta çekmek büyük risk oluşturur. Akseki Koyunda oltalara ya Balon Balığı vurur, ya da Akya. Akseki Koyunu boş geçmek pek mümkün değildir. Bu sebeple, havanın birazda kararmasını bekledim. Hava kararmaya yüz tuttuğunda, Balon balığı aktivitesi azalır. Aktivitenin azaldığı bir zaman diliminde koyda Akya varsa, av yapma şansı çok artar. Bu düşüncelerle, Akseki Koyunun ortalarına geldiğimizde, kaloma şiddetle boşaldı. İşte, Akya avını yapmıştık.

İki arkadaş da, büyük bir hevesle Akya ile mücadeleye başladı. Biri yorulunca oltayı diğerine veriyordu. Akya çok mücadeleci çıkmıştı. Kaloma, devamlı boşalıp duruyordu. Arkadaşlar, Akya’nın bu direnci karşısında hiç beklemedikleri kadar çok yorulmuşlardı. Artık, varlarını yoklarını ortaya koymaya başlamışlardı ki, Akya aşağıda gözükmeye başladı. Akya videosunu ben çektiğimden, o ana kadar dikkatimden kaçan bir ayrıntıyı fark ettim. Aşağıda iki Akya var gibiydi. Tam ben baktığımda oltadan ayrıldı. Ayrılan Akya, çektiğimiz Akya’dan çok daha büyüktü. Zaten, kalomanın o kadar akmasını çektiğimiz 3 Kg Akya ile açıklamak mümkün değildi. Balık avından döndükten sonra Akya videosunu kaç kere seyrettiysem, hep aynı sonuca vardım. Akya’nın oltadan ayrılışı, Akya videosunu çekerken gördüğüm gibi olmuştu.

Arzularının Peşinde Koştular Akyaya Kavuştular


 

Bir önceki yazımız olan AKSAM SUYUNDA AKYA AVI KEYFI başlıklı makalemizde Akşam Suyunda Akya Avı Keyfi, Akya ve Akya Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir