AKYA BOLLUGUNDAN ONLARDA KISMETLERINI ALDILAR

Akya Bolluğundan Onlarda Kısmetlerini Aldılar :

Akya Avı Videosu

Yılların hasretini içinde barındıran balık avı turunda hedef kesinlikle Akya avıydı. Sarper ne zaman balık avı turu için arasa, balık avı turu yapacağımız saatlerde denizin kötü olacağı konusunda hiç kuşkum olmazdı. Sarper ile ne zaman balık avı için açılsak deniz ya kötüdür, ya da biz çıktıktan sonra kötüleşir.

Balık avı turu öncesi hava yine sertti. Saat 16.30 da balık avına çıkmayı önerdim. 16.30 da Adrasan Sahilinde buluşarak denize açıldığımızda hava sakinleşmeye başlamıştı. Ulaş’ın şansına hava iyi olmuştu.

Önce Palamut avı yaptık. Palamutlar bizi hiç üzmedi. Palamut avı bile çok keyifli geçmişti. Geç çıktığımız için zaman daralmaya başlamıştı. Hemen Akya avına geçmek için Pırasalı Ada istikametine dümen kırdım. Yolda da Palamutlar peşimizi bırakmıyordu.

Gemlik Koyuna geldiğimizde açıkta durarak Akya oltasının hazırlığına başladık. Akya oltası hazırlandığında bir çıkrık olta Sarper’de, bir çıkrık olta bende olmak üzere Akya avına başladık.

İlk geçişte benim kaloma akmaya başladı. Sarper oltasını toplarken ben Akya ile mücadeleye başlamıştım. Sarper oltasını tekneye topladığında, benim oltaAkya avı mücadelesini yaşaması için ona vermeye hazırlanırken, Akya oltadan kurtuldu.

Sarper kaçan Akya’nın üzüntüsünü yaşarken,  Akya oltasını yeniden hazırladım. Oltayı denize bırakarak Akya’yı aldığımız yere doğru yanaşmaya başladım. Bu sefer Sarper’in kaloma hızla akmaya başladı. Sarper, Akya ile mücadeleye başladı. Ona yardım etmek için oltamı hızla toplarken benim oltaya da Akya atladı. “Bana da Akya geldi” diyerek Akya’yı çekmeye başladım. Mücadelemiz başladıktan üç dakika sonra Sarper’in oltadaki Akya kendisini kurtarmayı başardı. Kaçan Akya iki olmuştu. Sarper oltasını topladığında benim oltadaki Akya’yı sırayla çekmeye devam ettik. Büyük balık avı mücadelesi Sarper ve Ulaşın çok hoşuna gitmişti. Uzun zamandır bekledikleri avı yapmanın keyfini yaşıyorlardı. Bu büyük balık avıyla Sarper ve Ulaş’ın Akya hasretlerine son vermiş olduk.

Akya Bolluğundan Onlarda Kısmetlerini Aldılar

 

 

Bir önceki yazımız olan Birbirini Bırakmayan Yazılı Orkinoslar başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Antalya Balık Avı ve Antalya Balık Avı Turu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir