AKYA AVI YAPMAK ICIN YEMLIK PALAMUT AVI

Akya Avı Yapmak için Yemlik Palamut Avı :

AKYA AVI YAPMAK ICIN YEMLIK PALAMUT AVI

Akya avı için bir saat içinde Adrasan Koyunda yedi adet Palamut avı yaptık. Son günlerde Adrasan Koyunda yemlik Palamut çok miktarda av veriyor. Palamut avı ile ava başlamak hepimizi çok mutlu etti. Balon Balıklarını hesaba katmazsak, avladığımız her Palamut bir Akya avı anlamına geliyor. Avlanan her iki Palamut’tan birini Balon Balıklarına kaptırma ihtimali, daha fazla Palamut tutulmasını zorunlu kılıyor. Balon Balığı bu kadar yoğunlaşmadan önceki senelerde 4 – 5 adet Palamut avı, Akya avı için yeterli olurdu. O dönemlerde de arada bir Domuz Balıkları, yemli dip oltalarındaki Palamutlara musallat oluyordu.

AKYA AVI YAPMAK ICIN YEMLIK PALAMUT AVI

Akya Avı Yapmak İçin Yemlik Palamut Avı

Akdeniz’de Balon Balıklarının nüfusunun armış olmasına karşılık, bir bölgede Akya sürülerinin dolaşmaya başlaması, Balon Balıklarının o bölgeden uzaklaşmasına veya dipte etkisiz kalmasına sebep olmaktadır. Akya gibi avcı balıkların ortama girmesi Balon Balıklarının o ortamı terk etmesine sebep olmaktadır. Balon Balıklarının avcı balıklar tarafından yaralanması, diğer Balon Balıklarını harekete geçirerek, yaralanan Balon Balığının diğer Balon Balıkları tarafından yenmesine sebep olmaktadır. Ortamda Akya sürüsü varsa, yemlik Palamut’u Balon Balıklarına kaptırmadan dolaşma imkanı doğar.

AKYA AVI YAPMAK ICIN YEMLIK PALAMUT AVI

Her şeye rağmen Akya avı yaparken Balon Balığı fobisine kapılmamak gerekir. Balon Balığına rağmen Akya avına devam etmek daha doğrudur. Balon Balıklarının yok olmasını isteyerek yok edemeyiz. Bu durumda onlarında diğer balıklar kadar yaşam hakkı olduğunu kabul etmemiz gerekir. Yemlik olarak kullanılan balığa Balon balıkları saldırdığında teknenin hızını arttırarak yemi onlardan kurtarmaya çalışmalıyız. Yemimiz biraz hasar görse de av yapmamıza mani olmaz. Aksine bu şekilde yemlik balıktaki kan akışı hızlanacağından Akya avı kolaylaşır. Bazen yemin küçülmesi diğer büyük balık avı için daha avantajlı olur. Bu durum bizim av yapma şansımız arttırır.

Geçmişte yaptığımız balık avlarında Balon Balığı tarafından hafif hasarlı hale getirilmiş yemlerle Trança, Fangri ve Sinarit avları yaptık. Yem küçülünce sanki bu balıklar için daha cazip hale geliyor.

AKYA AVI YAPMAK ICIN YEMLIK PALAMUT AVI

BALIK AVI HATUNSUZ OLMAZ

Balık Avı Hatunsuz Olmaz Videosuhttps://dai.ly/x25n9ka

Akya Avı Yapmak İçin Yemlik Palamut Avı

Bir önceki yazımız olan UZUN ZAMANDIR HAYALINI KURUP AVLAMAYI ARZULADIKLARI AKYA AVINI YAPTILAR başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir