AKYA AVI HASRETLERI ADRASAN KOYUNUN BEREKETINDE SON BULDU

Akya Avı Hasretleri Adrasan Koyunun Bereketinde Son Buldu :

debug=

Akya avı tur şekli olarak; Palamut’u yem yaptığımız, yemli dip sırtısını seçmiştik.

Burak, yıllardır Adrasan’da, bizimle balık avı turuna çıkar. Balık avı turuna ilk katıldıkları yıllarda, genellikle Mercan avına gelmek isterlerdi. İlk balık avı turumuzda, yarım kova Mercan yakalamış dönerken “hadi dip sırtısı çekerek dönelim” dedim. Dip sırtısı ile dönerken oltamıza 2 – 2,5 kg.lık Sinarit takıldı. İşte o günden sonra Burak yavaş yavaş büyük balık avcısı olmaya başladı. Artık mercan avı söz konusu bile olmuyor.

Balık avı turu, sabah erkenden tekneye biner binmez başladı. Palamut için yüzey takımlarımızı hazırlayıp denize bıraktık. Oltaları denize bırakır bırakmaz, Palamutlar birer birer oltamıza gelmeye başladı. Adrasan Koyundan çıkmadan, on tane Palamut kovadaydı. Birkaç tane de, koyun dışında avladık. “Koy civarında Palamut bu kadar bolsa, Akya da buradadır” diyerek. Palamut için kullandığımız yüzey oltalarımızı toplayarak. Palamut’u yem yaptığımız, yemli dip takımlarını hazırlayıp denize bıraktık.

Adrasan Feneri açığında, birkaç tur attık. Bu esnada, oltamıza bir Akya takıldı. Heyecanla çekmeye başladıktan birkaç dakika sonra, oltadan ayrıldı. Burak, bu duruma çok üzüldü. Sonra biraz daha yakından olta çekmek için fenere doğru yaklaştık. Fenerin önünden geçip koya doğru girmeye başladığımız esnada, Akya oltamıza yapıştı. Kaloma hızla akmaya başladı. Akya, Burak’ın elindeki oltaya gelmişti. Burak, ilk Akya avı olması dolayısı ile çok heyecanlanmıştı. Burak’tan, oltayı yavaş çekmesini isterken, ben de tekneyi, koyun ortasına doğru yanaştırdım. Taşlardan uzaklaştığımıza kanaat getirince, motoru durdurup, Akya’ya odaklandık. Burak, yorulunca oltayı Sinan’a verdi. Bu şekilde biraz dinlendikten sonra, tekrar oltayı çekmeye devam etti. 25 – 30 dakika sonra, Akya teknenin altında parıldayarak dönüyordu. Hemen tekneye aldık. Akya’yı teknede görmek Burak ve Sinan’ı çok mutlu etmişti. Burak’ın yakalayıp tekneye aldığı ilk Akya olmuştu. Darısı bundan sonraki avlara…

Akya Avı Hasretleri Adrasan Koyunun Bereketinde Son Buldu


 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir