ADRASANDA YAPTIKLARI AKYA AVI DOSTLUKLARININ TEMELINI ATTI

Adrasanda Yaptıkları Akya Avı Dostluklarının Temelini Attı :

debug=

Akya avı

Suat ve Namık, bu balık avı turunda tanıştılar. Önceleri tereddüt vardı. Ama balık avına duydukları ilgi benzer olunca hemen kaynaştılar. İkisi de büyük balık avı yapmak istiyorlardı. Bu sebeple büyük balık avını öğrenmek ve avını yapmak için her ortama girmeye hazırlardı. Bu ortak düşünceler onların kaynaşmasını kolaylaştırdı. Balık avına yemlik Palamut avıyla başladık.

Sulu Ada‘ya gidene kadar yolda Palamut avı yaptık. Palamutlar bizi hiç üzmeden sırayla oltalarımıza takılıyordu. Sulu Ada etrafında da bir tur attık. Orada da balık oldukça iyiydi. Sulu Adanın açığına çıkıp Palamutları yem yaptık. Akya oltalarımız hazır olunca mavi derinliklere saldık. Yemli dip sırtısı yaparak dolaşmaya başladık.

Uzun bir süre hareket olmadı. Öğlen olmak üzereydi. Artık son turları atıp öğle molası verecektik. Tam açıktan adaya doğru diklemesine yanaşırken Akya oltayı gerdi. Kaloma hızla boşalmaya başladı. Büyük bir heyecanla oltayı çekmeye başladık. Teknede büyük balık avı yapmanın sevinci vardır. Oltayı sırayla çekiyorduk. Bu durum hem yorulmamızı engelliyor. Hemde balık avından hepimizin ortak bir şekilde keyif almasını sağlıyordu.

Yarım saatlik uğraştan sonra Akya teknenin yanına kadar geldi. Uzanıp Akya’yı tekneye aldığımızda herkes çok sevinçliydi. Özellikle Namık sevinçten uçuyordu. Suat’ta ondan aşağı kalmıyordu. O sevinçle sohbet koyulaştı. Suat ile Namık arasındaki dostluk pekişti.

Balık avını tadında bırakıp öğlen molası vermek için Sulu Adanın sahiline çıktık. Mola esnasında yarınki av için planlar kurulmaya başlamıştı. Yarın da böyle güzel bir av yapmak için yapılması gerekenler gözden geçiriliyordu.

Adrasanda Yaptıkları Akya Avı Dostluklarının Temelini Attı

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir