ADRASAN KOYUNDA SEZONUN AKYA AVI REKORUNU KIRDIK

Adrasan Koyunda Sezonun Akya Avı Rekorunu Kırdık :

debug=

İki saat içinde; 10 Kg ve 20 Kg iki Akya avı.

Barış’ın balık avı turuna ikinci gelişiydi.. İlk tura altı kişilik arkadaş grubu ile gelmişti. O turda 10 Kg Akya avlamıştık. Bugün sahilden biraz açılınca Palamut oltalarını suya bıraktık. Adrasan Fenerinin daha yeni geçiyorduk. 10 adet yemlik Yazılı Orkinos yakalamıştık.

“Bütün Yazılı Orkinoslar buradaysa, Akya‘da burdadır” deyip Akya oltasını hazırlayıp suya indirdik. On beş dakika olmamıştı. İlk Akya oltaya asıldı. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Yarım saat kadar uğraştıktan sonra 10 kg Akya teknedeydi. Fotoğraf ve video çektikten sonra, tekrar oltaları hazırlayıp suya bıraktık. Aradan on dakika geçmemişti. Bu sefer olta kaloması çok şiddetle boşalmaya başladı. Akya çok sıkı mücadele ediyordu. Tekneye bir trofe Akya almış olmanın rahatlığıyla kalomayı biraz daha sıkı tutup, Akya‘yı zorlamaya karar verdim. Avladığımız Akya‘nın kaçma ihtimalini hiç umursamıyordum. Tek düşüncem, mücadelenin olabildiğince karşılıklı güçler şeklinde geçmesiydi. Balığın gerçek gücünü hissetmek istiyordum.

Yirmi dakikalık uğraştan sonra Akya pes etmeye başlamıştı. Son aşamada 20 kg Akya suyun yüzüne doğru yaklaşırken, ne kadar büyük olduğunu görmek, hareketlerini seyretmek çok güzel. Hep bu aşamada, “balığı geri bıraksak, ne güzel olur” düşüncesi içimi kaplar. Bu balıkları suda görmek, onları alıkoymaktan daha güzel. Bu yüzden 2012 senesinde, balık avı turlarında artık sade tek büyük balık avlayacağız. Bir büyük balık aldıktan sonra ava devam edersek, yakaladığımız balıkları ne olduğuna bakmazsızın geri bırakacağız. Amatör balıkçı olarak amacımız balık yakalamak. Ama sadece bir trofe balık almak. Gerisini serbest bırakmak. Deniz balıklarla güzel.

Adrasan Koyunda Sezonun Akya Avı Rekorunu Kırdık

Video Link’i:  http://youtu.be/k8NUCMudNi4


 

 

Bir önceki yazımız olan JIGGING YONTEMIYLE 23 KG AKYA AVINI OKUMA SALINA MAKINEYLE YAPTIK başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir